Vattenfall Classic

W niedziele 19.08 odbył się jednoetapowy zaliczany do cyklu Pro Tour wyścig Vattenfall Classic. W kategorii zawodowców po zaskakującym finiszu wygrał włoch Alessandro Ballad z grupy Lampre. Drugie i trzecie miejsce odpowiednio zajęli hiszpan Oscar Freire (Rabobank) i niemiec Gerald Ciolek (T-Mobile).
Ciekawostką wyścigu jest to, że w tym największym klasyku wystartowało 22 tys. kolarzy. W dniu zawodów przed zawodowcami na trasie długości 229 km wokół Hamburga ścigają się amatorzy. Wyścig amatorów cieszy się dużą popularnością ze względu na malowniczą trasę oraz perfekcyjną organizację. Podobnie było i w tym roku. Na starcie stawiło się ponad 3300 kolarzy. Najwyżej sklasyfikowanym z Polaków był Prezes Zarządu Velo Tomasz Radzki, który zajął 13 pozycję w swojej kategorii.