Tydzień współczesnych dyscyplin rowerowych

Tydzień współczesnych dyscyplin rowerowych – brzmi poważnie, bo i projekt jest całkiem serio. Otóż znajdująca się tuż za naszą południową granicą firma Venkovsky Protor dzięki pozyskaniu środków finansowych z Unii Europejskiej, ma wyjątkową możliwość wsparcia nowoczesnych dyscyplin rowerowych takich jak freestyle i freeride. Owo wsparcie polega na przeprowadzeniu w terminie od 24 do 30 sierpnia 2009 r. wakacyjnego obozu rowerowego…..

Podczas obozu 30 uczestników pod opieką doświadczonych ekspertów, którymi będą Damjan Siriški, Petr Kraus i Jaromír Spěšný – odwiedzi ważniejsze bikeparki i skateparki w Euroregionie Nysa oraz będzie miało możliwość nauki trików, techniki jazdy, panowania nad rowerem oraz wykorzystywania w pełni parków.

Uczestnicy w ramach obozu będą jednocześnie zbierać materiał fotograficzny i informacje na temat parków. Zostaną one opublikowane – jako efekt projektu – na interaktywnej mapie bike- i skateparków na stronie internetowej www.bikeparks.org, która została opracowana dzięki projektowi.

Cała grupa uczestników zawita podczas ostatniego tygodnia wakaji do kilku gmin na terenie Czech i Polski oraz odwiedzi parki w Jeřmanice, Mníšek koło Liberca, Novy Bor lub bikepark Ještěd i trasy w Szklarskiej Porębie.

Dlaczego o tym w ogóle piszemy? Bo możliwość udziału w obozie rowerowym będzie miało 15 rowerzystów z Czech i 15 z Polski. Jeśli chcesz wziąć udział w ten niezwykłej przygodzie, zgłoś się do nas za pośrednictwem e-maila: bike@bikeaction.pl. Masz czas do 21 sierpnia, godziny 12:00!
Na postawie zgłoszeń utworzony zostanie bank danych uczestników oraz osób rezerwowych.
Szczegóły projektu:

Finansowanie: Środki finansowe Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euroregionu Nisa – Nysa

Kto może wziąć udział:
Uczestnicy muszą posiadać miejsce zamieszkania na terenie Euroregionu Nysa:
powiat Bolesławiec, powiat Jawor, miasto Jelenia Góra, powiat Jelenia Góra, powiat Kamienna Góra, powiat Lubań, powiat Lwówek Śląski, powiat Zgorzelec, powiat Złotoryja, miasto Gozdnica (powiat Żagan).

W dniu rozpoczęcia obozu uczestnicy muszą mieć ukończone co najmniej 18 lat. W obozie mogą uczestniczyć osoby w wieku od 18 do 26 lat. Uczestnik musi posiadać obowiązkowo własny rower do MTB freestyle oraz w miarę możliwości także do freeride. Rowery do freeride mogą zostać dla uczestników ewentualnie nieodpłatnie wynajęte. Konieczna jest znajomość języka angielskiego.

Organizatorzy ponoszą za uczestników następujące koszty: standardowe wyżywienie, nocleg, transport, ewentualnie wynajęcie rowerów do freeride, ubezpieczenie zagranicą (tj. za polskich uczestników w Czechach) oraz wynagrodzenie dla osób prowadzących zajęcia.

Uczestnicy ponoszą we własnym zakresie koszty ewentualnego ubezpieczenia podczas dni obozu organizowanych we własnym kraju (tj. polscy uczestnicy w Polsce) oraz dojazdu na miejsce spotkania 24.08.2009 (Jeřmanice) / powrotu z obozu.

Miejsca obozu:
Jeřmanice
Ještěd
Mníšek
Nový Bor
Szklarska Poręba

Prowadzący zajęcia :

Petr Kraus (AGang)

Jaromír Spěšný (AGang)

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj