Gala i prezentacja 67. Tour de Pologne

13 marca 2010 r.  miało miejsce niespotykane dotychczas wydarzenie. Na torze w Pruszkowie podczas uroczystej gali zaprezentowano trasę 67. Tour de Pologne.Oglądając relacje w mediach można odnieść wrażenie powszechnego zachwytu nad galą i prezentacją. Rzeczywiście na nas, jej uczestnikach zrobiła należyte wrażenie. Ale po kolei…

Tor

Na miejsce imprezy wybrano nie przypadkowo nasz flagowy obiekt kolarski – tor w Pruszkowie. Obiekt robi wrażenie, jest na światowym poziomie. Hala jest dedykowana wyłącznie kolarstwu torowemu, dzięki czemu widownia może bardzo dokładnie obserwować zmagania kolarzy. Jednak pomimo uruchomienia wypożyczalni rowerów na torze w dni powszednie nie spotkamy tłumów. Goście imprezy zasiedli na środku toru, w miejscu gdzie normalnie rozstawione są boksy. Na pewno możliwość oglądania wyścigów od kuchni – tak jak mieliśmy okazję dodaje temu całemu wieczorowi smaczku.

Gala

Dla nas najjaśniejszy punkt całej imprezy. Swoją obecnością imprezę zaszczycili znakomici goście związani z kolarstwem polskim i światowym. Przedstawiciele PZKol, sławy kolarstwa z przed lat i znani aktywni kolarze. Jeśli do tej śmietanki dodamy przybyłych artystów, polityków i przedstawicieli sponsorów – każdego ze znakomitym nastawieniem i sercem do kolarstwa – można mieć nadzieję na poprawę stanu tego sportu w Polsce.

Wyścigi

Kolarstwo torowe to jedna z najbardziej widowiskowych odmian kolarstwa.  Tu siłą rzeczy kibic spokojnie i wygodnie może śledzić zmagania kolarzy.  Wrażenie jakie sprawiają pędzący i walczący na torze kolarze pozostaje w pamięci. Szkoda tylko, że podczas gali nasi reprezentacji wypadali … średnio.

67. Tour de Pologne

Gwoździem wieczoru była prezentacja trasy wyścigu. W skrócie można stwierdzić, że w 2010 r. tour rusza w góry. Nowością będą też odwiedziny w Czechach.

Etap I

1.08 Sochaczew – Warszawa 173,1 km

Etap II

2.08 Rawa Mazowiecka – Dąbrowa Górnicza 239,8 km

Etap III

3.08 Sosnowiec – Katowice 133,1 km

Etap IV

4.08 Tychy – Cieszyn 175,9 km

Etap V

5.08 Jastrzębie Zdrój – Ustroń 151 km

Etap VI

6.08 Oświęcim – Terma Bukowina Tatrzańska 228,5 km

Etap VII

7.08 Nowy Targ – Kraków 140,3 km

W sumie kolarze przejadą 1241,7 km.  Ciekawie zapowiadają się etapy górskie, szczególnie 4, 5 i 6.  Podczas 4. etapu kolarze wjadą na przełęcz Koniakowską, Kubalonki i podjadą pierwszy raz pod „Zameczek”. Na 5 etapie – Jastrzębie – Ustroń kolarze 5 razy będą podjeżdżać pod „Zameczek”. Meta tego odcinka będzie na Równicy w Ustroniu.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj