Dobre Sklepy Rowerowe ROAD Maraton – prawdziwe szosowe ściganie

Ściganie na szosie przyciąga coraz większą uwagę zawodników i organizatorów, a kalendarz imprez wzbogaca się o nowe ciekawe projekty dla szosowców.

Na rok 2010 kilku organizatorów postanowiło połączyć siły i przy wsparciu Dobrych Sklepów Rowerowych proponuje nowy cykl pod nazwą Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton. W kalendarzu cyklu pojawiły się znane od kilku lat imprezy, jak na przykład czasówki w Żmigrodzie, Brodnicy, Ostrowie Wielkopolskim oraz maratony w Parczewie, Pętla Beskidzka w Istebnej, Velo Carpathica w Bieszczadach. Bardzo ciekawie zapowiadają się też nowości: Puchar Ustronianki, Rajcza Tour, „Beczułka Miodu” w Kluczborku i pretendujący na wydarzenie sezonu etapowy 3-dniowy Road Trophy w Istebnej.

Cykl wyścigów szosowych Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton, stawia sobie na cel główny popularyzację kolarstwa szosowego wśród amatorów, zawodników nie posiadających licencji PZKoL lub UCI. Jest otwarty dla nowych organizatorów, generalnie nie stosuje restrykcyjnych zasad, lecz określa warunki w formie zaleceń. Na cykl składają się imprezy jedno- i wieloetapowe, a także tzw. czasówki. Widać zatem różnorodność i szeroki zakres możliwości startowych dla potencjalnych uczestników – amatorów szosowego ścigania. Pomysł zrodził się w Beskidach, gdzie mamy też największe skupienie imprez: Istebna, Rajcza, Ustroń których trasy są typowo górskie, a ostatnimi lat poprawił się zdecydowanie stan nawierzchni dróg asfaltowych, jak choćby nowa droga na Kubalonkę do Istebnej, czy Salmopol do Szczyrku. Szykuje się naprawdę niezła zabawa …

Cykl jest grupą samodzielnych imprez, rozgrywanych w różnych miejscach w Polsce (a także w Czechach i Słowacji) i na różnorodnych trasach, które łączą wspólne elementy takie jak: 8 kategorii wiekowych: 6 męskich, 2 kobiece, zalecenia co do długości tras – 2 dystanse do 120 (kobiety, juniorzy, starsi panowie) i do 180 km (pozostałe męskie), brak podziału na rowery (tylko szosowe), klasyfikacja indywidualna i drużynowa (drużyny od 4 do 8 osób).
Do klasyfikacji generalnej liczone będą najlepsze wyniki w połowie odbytych imprezach w cyklu w danym roku.

Numery startowe przydzielane będą według aktualnej pozycji w klasyfikacji generalnej cykl, zatem lider kategorii wiekowej wystartuje z numerem 1. Niespodzianką dla liderów w poszczególnych kategoriach wiekowych będą specjalne koszulki lidera, uszyte na wzór tradycyjnych koszulek z wielkich Tourów.

Przewidywane są starty wspólne według grup wiekowych lub jeśli to niemożliwe w grupach 10 osobowych. Dobre Sklepy Rowerowe zwyczajowo nie poskąpią nagród dla najlepszych zawodników i na zakończenie roku 2010 w siedzibie firmy VELO w Gliwicach odbędzie się specjalne spotkanie – nagradzanie i dekoracje zwycięzców w klasyfikacji generalnej Road Maraton.

Ważną dla potencjalnych uczestników sprawą są opłaty startowe, których wysokość nie może przekraczać 50 zł dla jednoetapowego maratonu i 30 zł dla czasówki. Pozwoli to na udział szerszej grupy zawodników bez większego uszczerbku dla ich portfeli.

Więcej informacji na stronie www.roadmaraton.pl

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj