Dobre Weekendy Rowerowe z Beskidzką Piątką

Lubisz jazdę na rowerze i lubisz góry, ale nie czujesz potrzeby ścigania się w maratonach MTB? Dobre Weekendy Rowerowe są właśnie dla Ciebie!

Góry i jazda na rowerze mają wielu amatorów. Jednak większość imprez rowerowych odbywających się w górach wymaga od uczestników rywalizacji w formie różnego rodzaju wyścigów i maratonów. Podczas takich imprez kolarze większą uwagę muszą skupić na walce niż na pięknych widokach jakie ich otaczają.

Dlatego też gospodarze gmin Beskidzkiej Piątki (Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń i Wisła) oraz Dobre Sklepy Rowerowe pragną zaprosić na Dobre Weekendy Rowerowe z Beskidzką Piątką. W ciągu pięciu letnich weekendów, w pięciu beskidzkich gminach góry będą należeć do rowerzystów. Zapraszamy każdego, kto zapragnie  spędzić dzień na swobodnej przejażdżce po górach.

Trasy przygotowaliśmy i poprowadziliśmy w taki sposób, aby każdy z uczestników mógł zachwycić się  maksymalną dawką urzekających beskidzkich widoków. Na każdą imprezę przygotowane są dwa warianty trasy. Pierwszy z nich to wersja MTB – czyli coś dla ludzi którzy posiadają rower górski i nie zawahają się go użyć w górach. To wariant dla bardziej wymagających kolarzy, którzy poza doznaniami estetycznymi lubią poczuć że spędzają dzień na rowerze. Planowany czas jazdy wynosi 3-4 godziny, a dystans do pokonania do 40 km.
Druga opcja to wersja trekkingowa. Ten wariant będzie przeznaczony dla uczestników, którzy przyjadą na Dobre Weekendy Rowerowe, aby zakosztować widoków, świeżego górskiego powietrza i do tego jeszcze aktywnie spędzić dzień na rowerze. Trasa ta zamknie się w maksymalnie w 25 km i 2 godz. lekkiej jazdy.

Każdy z uczestników otrzyma specjalny certyfikat potwierdzający pokonanie określonej trasy. Dla posiadaczy wszystkich 5 certyfikatów (z pięciu weekendów) zostaną przygotowane specjalne rowerowe upominki.
Mapy oraz szczegółowe informacje o profilach tras poszczególnych Dobrych Weekendów Rowerowych wkrótce opublikujemy na naszym blogu.

Bezpieczeństwo najważniejsze

Przed każdą imprezą na uczestników wycieczki będzie czekał profesjonalny serwis rowerowy. Będzie można sprawdzić rower przed wyruszeniem, a w razie potrzeby doraźnych napraw, nasi mechanicy dokonają bezpłatnych drobnych napraw serwisowych.

Wycieczkę prowadzić będą lokalni przewodnicy, którzy świetnie znają trasy i okolicę. Przewodnicy swoim zapałem i entuzjazmem z pewnością zarażą pozostałych rowerzystów.

Gdzie i kiedy?

Pierwszy Dobry Weekend Rowerowy już 19 czerwca w Ustroniu. Na uczestników czekać będzie wiele innych atrakcji z okazji „Otwarcia sezonu Uzdrowiskowego”. Startujemy ze stadionu Kuźni Ustroń. Kolejne imprezy to:

Szczyrk – 26.06.2010

Wisła – „Do źródeł Wisły”- 03.07.2010

Istebna –  „Wokół Trójstyku”- 17.07.2010

Brenna – 07.08.2010

Dobre Weekendy Rowerowe

Szczegóły wkrótce na blogrowerowy.pl i stronach internetowych partnerów i organizatorów:

dwr logo_3

Nadleśnictwo Wisła, Nadleśnictwo Ustroń, Nadleśnictwo Bielsko-Biała

header_logo_b5 Dobre Sklepy Rowerowe

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj