Dobry Weekend Rowerowy w Istebnej już za nami

Dobry Weekend Rowerowy w Istebnej należał do wyjątkowych, przede wszystkim ze względu na wyjątkowo ciekawą trasę, obfitującą w kręte single, szalone zjazdy i zakręcone uphille. Śladem Gary’ego Fishera, po trasie maratonu MTB wytyczonej w roku 2006, podążyła jak do tej pory rekordowa liczba kolarzy – amatorów kolarstwa górskiego, których nie odstraszył ponad 30-sto stopniowy upał! Zaczęliśmy punktualnie o godz. 11.00 z centrum Istebnej. Prawie jak profesjonalny peleton, bo chwilę później asystowała nam nawet policja, a to za sprawą dopołudniowej „szychty” kolegi Marcin, też zapalonego kolarza.
Pot lał się strumieniami po ciałach najwytrwalszych „górali” z okolic Istebnej i z dalszych stron. Planowana 40-sto kilometrowa trasa wydłużyła się do ponad 50 km! A to za sprawą miejscowych przewodników, którzy uparcie i z namaszczeniem chcieli pokazać jak najwięcej ciekawych odcinków. A było co jechać: uphill pod Stecówkę i Pietraszonkę, trawers Gańczorki, szalony zjazd z Tynioka, ściana płaczu przed i downhill za Ochodzitą, szutrowy speed Czadeczką no i piekarnik na słowackiej łące, uff! Odwiedziliśmy Trójstyk, miejsce styku trzech granic: polskiej, czeskiej i słowackiej, a ostatni zjazd zaliczyliśmy z Kempy po stoku narciarskim, na czeskiej stronie. Zrobiło się zatem całkiem międzynarodowo.
Nie do wiary ale najstarszy uczestnik naszej eskapady miał 73 lata!! Co prawda samotnie pokonał trasę nieco krótszą, ale brawo dla pana Michała! Pełni podziwu byliśmy dla liczącego 66 wiosen pana Jerzego, który uporczywie nie dawał za wygraną i pomimo defektu pokonał całą trasę na równi z młodszymi! W nagrodę otrzymał specjalną koszulkę Dobrych Sklepów Rowerowych, aby dzielnie promował ideę na wielu trasach, które często pokonuje. Weekend będziemy wspominali długo, bo wysiłek opłacił się podwójnie: nie zabrakło dobrej zabawy (bufet z kiełbasa toruńską w roli głównej), rywalizacji (sprinty), defektów (urwany hak, zerwany łańcuch), skurczy, no i dziesiątek litrów wylanego potu!

9[49] GL

Relacja oraz zdjęcia dzięki uprzejmości UG w Istebnej.

PS Na życzenie Jakuba dorzucamy zdjęcia z trasy MTB.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

5 komentarzy

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj