Warning: getimagesize(https://blogrowerowy.pl/wp-content/uploads/2010/10/9_BJ_RZ.JPG): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /var/www/html/wp-content/plugins/wp-open-graph/output.class.php on line 306

Rabka Zdrój w 2 godziny i 54 minuty

W drugą sobotę września w Rabce Zdrój, odbyła się przedostatnia edycja cyklu Powerade ® Suzuki MTB Marathon. Po pagórkowatej trasie Maratonu Krakowskiego przyszło mi się zmierzyć z prawdziwymi górami – Gorcami. Na trasie do pokonania czekała perła w koronie maratońskich szczytów – najwyższy punkt tegorocznego MTB Marathonu – Turbacz (1310 m n.p.m.).

Start wyścigu odbył się w parku zdrojowym w centrum Rabki. Pierwszy fragment trasy prowadził podjazdem pod schronisko na Maciejowej, na którym wraz z Wojtkiem Halejakiem i Bogdanem Czarnotą oderwałem się od reszty zawodników.

Na kolejnych kilometrach, na zjeździe, Bogdan zaczął prowadzić, za nim z niewielką stratą podążałem ja i Wojtek.

Na początku podjazdu na Turbacz dogoniliśmy Bogdana, jednak chwilę później Bogdan znów z niewielką przewagą wysunął się na prowadzenie.

Na zjeździe z Turbacza kolejny raz „zjechaliśmy” się w trójkę. Fragment asfaltowej drogi w Klikuszowej pokonaliśmy razem.

Na decydującym podjeździe na Obidową, na ciężkim rozmokniętym trawiastym odcinku, mocne tempo podyktował Wojtek. Ja wypracowałem drugą pozycję a na trzecim miejscu jechał Bogdan. Na ostatnich kilometrach wyścigu, sytuacja nie uległa zmianie. Do mety w Rabce pierwszy dotarł Wojtek Halejak z czasem 2 godziny 52 minuty. Ja finiszowałem na drugim miejscu 2 min. 52 sek. za Wojtkiem. Trzeci zameldował się Bogdan Czarnota ze startą do zwycięzcy 5 min. 30 sek.

6_BJ_RZ 7_BJ_RZ 8_BJ_RZ 9_BJ_RZ

Może Ci się też spodobać

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.