Wiosna zimą

8 stopni, słońce i topniejący śnieg. Kiedy przypomnę sobie, że jeszcze tydzień temu z Pawłem Wiendlochą wybrałem się na trening przy temperaturze niewiele poniżej zera, to ciężko mi uwierzyć  w to, co dzieje się za oknem.

Można by pomyśleć, że topniejący śnieg i chlapa nie sprzyja treningom w innych miejscach niż szosa i na innym rowerze niż zimowiec z błotnikami, jednak prawda jest zupełnie inna. Zalegające błoto, kałuże i śliskie podjazdy ucieszą niezmiernie kibiców kolarstwa przełajowego, gdyż dziś odbywają się w Gościęcinie Przełajowe Mistrzostwa Polski. Trasa, jak i sam wyścig z pewnością będzie bardzo widowiskowy. W elicie wystartuje  m. in. były zawodnik Dobrych Sklepów Rowerowych, Andrzej Kaiser, który w tym sezonie przełajowym radzi sobie na „polskim podwórku” całkiem nieźle. Wywiad z tym obecnym zawodnikiem grupy Shimano Polska, możecie przeczytać  w tym miejscu i mimo, że nie jeździ już on w naszym teamie, to będziemy trzymać za niego mocno kciuki. Wspomnę tylko, że będzie miał on z kim walczyć, ponieważ Mariusz Gil osiągał w ostatnich „belgijskich wyścigach”  bardzo dobre wyniki, rywalizując z takimi zawodnikami jak Sven Nys, Niels Albert czy Zdenek Stybar.

Obecny weekend, to także czas rywalizacji biegaczy narciarskich startujących w cyklu Tour de Ski. Wszyscy będziemy kibicować Justynie Kowalczyk, która wyruszy dziś z prawie 2 min przewagą do ostatniego etapu, czyli podbiegu pod Alpe Carmis. O tym, że nasza „królowa nart” trenuje bardzo ciężko wiemy wszyscy, ale o tym że trenuje przed sezonem narciarskim na rowerze Author CA7700 wie już niewielu. Można się o tym przekonać oglądając dokument nagrany przez TVP Sport pt: „Trening Justyny”, do czego Was bardzo zachęcam!

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj