One brain. Use it!

O  tym,  że jazda w kasku może uratować nam życie wiedzą nawet dzieci w przedszkolu. Na internecie krąży wiele zdjęć połamanych kasków, które uratowały ludziom życie i wcale nie są to kaski topowych firm. Nie ważne czy będzie to najdroższy czy najtańszy kask, kupując każdy z nich zadbamy o nasze bezpieczeństwo i zdrowie.

Od wielu lat jeździłem w kaskach firmy Giro. Z ich dostępnością bywa niestety różnie i kiedy ostatnio miałem problem z dokupieniem nowych gąbeczek, a stan samego kasku pozostawiał już wiele do życzenia, to stwierdziłem, że przyszedł czas na zmianę. Zdecydowałem  się na kask firmy MET. Jest to mała firma mieszcząca się we włoskich Alpach, która swoją działalność rozpoczęła w 1987 roku, więcej informacji na ten temat możecie przeczytać w tym miejscu. Jej kaski mają opinie bardzo trwałych, bezpiecznych i stylowo wykonanych. Sama firma prowadzi też bardzo ciekawy program zrównoważonego rozwoju środowiskowego, o zagadkowej nazwie L.I.O.N („Low Impact of Nature”) ,którego główne postulaty przedstawione są tutaj . Jeśli ciekawi was jak sama firma wygląda od środka i jak produkuje się jedne z najlepszych kasków na świecie to zapraszam to obejrzenia filmiku.

Teraz kilka słów o kasku na jaki się zdecydowałem , czyli MET Veleno D, a najważniejsze cechy postaram się krótko wypunktować poniżej:

  • Wykonanie – coś czego słynie firma MET. Kask naprawdę dopracowany w każdym calu. Nie pojawiają się żadne nadlewki materiału lub niedokładne sklejenie tworzywa. Solidnie zamocowane są też paski i mocowanie z tyłu głowy. Kask zaopatrzony jest w łatwo demontowany daszek. Wyściółka z gąbeczek, jak to w większości kasków mocowana jest przy pomocy rzepów przez co łatwo ją odczepić i umyć, dodatkowo na stronie dystrybutora jest ona bez problemu dostępna, więc w razie przetarcia lub zużycia bez problemu można zakupić nową.
  • Wygoda – co podoba mi się w kasku to fakt, że bardzo głęboko i pewnie siedzi na głowie. Niby szczegół, ale naprawdę daje to poczucie bezpieczeństwa. Większość modeli kasków włoskiego producenta można zakupić w odpowiednim dla siebie rozmiarze, przez co konieczne jest zmierzenie obwodu głowy przed zakupem lub po prostu przymierzenie kilku z rozmiarów. Niższe cenowo kaski występują w rozmiarze uni, co wydaje się być przemyślanym rozwiązaniem ponieważ może np. jeździć w nim więcej niż jedna osoba lub ktoś przychodząc do sklepu nie musi bawić się w mierzenie lub zamawianie odpowiedniego rozmiaru. Same paski są oczywiście regulowane i zapinana klamra znajduję się z boku głowy, a nie pod szyja, dzięki czemu zapinając kask na pewno się boleśnie nie przytrzaśniemy. Ściągacz znajdujący się z tyłu kasku działa bez zarzutu i jest bardzo intuicyjny

Bezpieczeństwo – w tym miejscu nie ma zbyt dużej filozofii. Tak jak napisałem na początku każdy kask uratuje nam życie, ale bez wątpienia najlepiej zrobi to ten, który będzie najlepiej leżał na naszej głowie i będzie optymalnie dopasowany do naszego stylu jazdy. Dlatego polecam wszystkim poświęcić parę minut więcej na dopasowanie najodpowiedniejszego dla nas i nie żałowanie kilku zł  więcej na ten właściwy. Mój kask jak i większość kasków firmy MET objęty jest programem Crash Replacement , o którym możecie poczytać na stronie dystrybutora. W skrócie chodzi o to, że jeśli uszkodzicie swój kask w przeciągu 3 lat od jego zakupu to macie prawo do wymiany na nowy po obniżonej cenie, czego oczywiście nie życzę nikomu. Zadbano tez o odblaskową naklejkę w jego tylnej części – mała rzecz, a cieszy i z pewnością wpływa na poprawienie naszej widoczności na drodze.

Podsumowując, kask Met Veleno D, jest naprawdę solidnie i dokładnie wykonany. Pewnie i wygodnie leży na głowie, co daje duże poczucie bezpieczeństwa i chęć do jazdy w niesprzyjającym terenie.  Zachęcam do zapoznaniem się z ofertą firmy MET, których kilka nowych modeli można nabyć w przedsprzedaży. Na zakończenie, jeszcze raz przypomnę hasło producenta „One Brain. Use It”!

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj