Startujemy w Żmigrodzie!

Pierwszy w kraju kalendarz imprez szosowych zaprezentował cykl Dobre Sklepy Rowerowe ROAD MARATON. Sprawdzone lokalizacje i dogodne terminy wyścigów szosowych, z których na największą uwagę zasługują górskie maratony, ciekawe czasówki i pierwsza w Polsce etapówka ROAD Trophy.

Organizatorzy cyklu kontynuują współpracę z Dobrymi Sklepami Rowerowymi, dzięki czemu zawodnicy prócz emocji i wrażeń z atrakcyjnych tras wracają z imprez z cennymi nagrodami: rowerami AUTHOR, kaskami MET-a i wieloma innymi.

Sezon 2011 rozpoczyna Żmigród, gdzie tradycyjnie 1 maja odbędzie się czasówka, będąca prologiem cyklu i pierwszym sprawdzianem: kto ile po zimie ma w nogach …

21 maja ruszamy w góry, do Ustronia, na Puchar Równicy, którego pierwsza edycja w roku 2010 okazała się całkiem trudna, a wjazd na metę na górę Równica po pokonaniu kilku mocno pagórkowatych pętli dla niektórych był wyraźnie bolesnym doświadczeniem …;-)

Zupełną nowością dla szosowców będzie Author Annaberg Road Marathon, który już teraz zapowiada się na kultową imprezę cyklu! Okazuje się, że Góra Świętej Anny , potocznie nazywana na Śląsku „Annaberg” pochodzenia wulkanicznego, położona na trasie A4: Gliwice – Wrocław, to świetne miejsce do zorganizowania wyścigu o górskim profilu.
Zainteresowanym zdradzimy, że organizacja maratonu będzie wzorowana na maratonie Pętla Beskidzka, co oznacza: start wspólny peletonu, następnie kilkukrotne pokonanie góry ze wszystkich możliwych stron, meta na szczycie, pełne bufety, cenne nagrody i wyjątkowa atmosfera – termin 4 czerwca w Zdzieszowicach to obowiązek każdego szosowca poważnie traktującego swoją pasję.

Jedną z najlepiej organizowanych imprez cyklu jest Parczewski Maraton Rowerowy którego organizatorzy na 11 czerwca przygotowali trzy dystanse: 27 km, 61 km, 122 km. Maraton ten jest wzorowym przykładem jak powinien wyglądać prawdziwy szosowy wyścig oraz świetną okazją do poznania mniej znanej, ale uroczej Ziemi Parczewskiej na Lubelszczyźnie.

3 lipca będzie doskonałą okazja do zademonstrowania swojej formy na superczasówce w formule jazdy indywidualnej na czas po pagórkach wokół urokliwiej gminy Sieroszewice. To dobry sprawdzian na tydzień przed kolejną wymagającą imprezą cyklu – maratonem Pętla Beskidzka. Tradycyjnie ta największa impreza cyklu, która zgromadziła w ciągu 4 lat już prawie 1,5 tys. zawodników odbędzie się w samym środku sezonu – 9 lipca w Istebnej. To już 5-ta, jubileuszowa edycja „Wielkiej Pętli Beskidzkiej”, jak mawiają niektórzy. Zainicjowana przez nieżyjącego niestety Jana Ferdyna (1942-2010), którego pamięci poświecono ten „kultowy” górski maraton. Do wyboru dystanse 100 km i 160 km o stromiznach przekraczających 25%. Piękne nowe, asfalty: Kubalonka, Zameczek, Salmopol, Kotelnica, Kamesznica, Koczy Zamek, Ochodzita – tylko dla prawdziwych górali.

30 lipca zaprasza szosowców Nowy Sącz na III. Karpacki Maraton Rowerowy, imprezę o bardziej rekreacyjnym charakterze. Wakacyjny termin i lokalizacja to świetna okazja do spędzenia większej ilości czasu w pięknej okolicy także z rodziną.

2. edycja maratonu Rajcza TOUR 6 sierpnia zapowiada się na wyjątkowo trudną przeprawę z górami. Dystanse 115 km i 175 km są dłuższe nawet od tras tegorocznej Pętli Beskidzkiej, a najwyżej położona dostępna komunikacyjnie w Beskidach przełęcz Krowiarki pod Babia Górą (1012 m n.p.m.) na trasie długiego dystansu musi wzbudzać respekt. Polsko – słowacka Rajcza TOUR będzie miała specjalną oprawę, a pokonanie trasy i założenie koszulki FINISHERA nie będzie takie łatwe!

Takiej plejady gwiazd jak na pierwszym Road Trophy – pierwszej w Polsce etapówce dla amatorów jeszcze nie było: Sylwester Szmyd, Marek Rutkiewicz, Jacek Morajko, Mariusz Witecki, Dariusz Batek, Anna Szafraniec. Czy uda się to powtórzyć 2-4 września 2011 w Istebnej? Wszystko wskazuje na to że tak – udział potwierdził już sam Sylwester Szmyd. Trophy ponownie wykorzysta w pełni górski potencjał Istebnej i polsko-czesko-słowackiego pogranicza, a zmiany tras nie będą rewolucyjne, co oznacza że ponownie szykuje się najciekawsze etapowe wydarzenie sezonu.

Zakończenie Road Marathon odbędzie się 17 września tradycyjnie w Bieszczadach na maratonie VELO CARPATHICA. Tego regionu nie trzeba nikomu zachwalać – bieszczadzkie drogi o nikłym natężeniu ruchu, świetnych nawierzchniach, zawsze pięknej pogodzie – to idealne miejsce na podciągnięcie swojej pozycji w klasyfikacji generalnej cyklu.

Ciekawie zapowiada się także długo oczekiwana impreza Czas na Żar z 8 km podjazdem na tę górę w Beskidzie Małym. Rozgrywana w formule jazdy indywidualnej na czas będzie prologiem do sezonu 2012, kiedy to na Żarze zorganizowana zostanie 2-dniowa impreza dla szosowców: czasówka + maraton. Terminy jeszcze nie są znane, ale przygotowania trwają.

W sezonie 2010 w czasie 13 dni ścigania rozdano setki pucharów, zjedzono tonę makaronu, a wszyscy zawodnicy przejechali łącznie 143 211 km w górach i na nizinach. Jak będzie w tym sezonie?
Punkty do klasyfikacji generalnej przyznawane są nadal za zajęte miejsca w 8 kategoriach wiekowych według prostego i przejrzystego regulaminu. Prowadzona będzie także po raz pierwszy klasyfikacja drużynowa w walce o puchar przechodni dla najlepszej drużyny cyklu.
Zakończenie i podsumowanie klasyfikacji generalnej cyklu odbędzie się ponownie w siedzibie sponsora firmy VELO w Gliwicach na Demo Day w listopadzie 2011 r. Będzie to okazja do wręczenia pucharów wszystkim sklasyfikowanym na miejscach od 1 do 10 oraz uwaga – losowania wśród tych zawodników cennej nagrody – roweru szosowego AUTHOR ufundowanego przez Dobre Sklepy Rowerowe sponsora tytularnego cyklu.

Szczegóły ukazywane będą na bieżąco, zapraszamy do śledzenia komunikatów, zapoznania się z nowym regulaminem cyklu na odświeżonej stronie www.roadmaraton.pl oraz na stronach internetowych poszczególnych imprez.

Pozdrawiamy!
ROAD MARATON
cykl@roadmaraton.pl

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj