Zgrupowanie Rimini, Włochy

Od kiedy zacząłem regularnie trenować moi bardziej doświadczeni koledzy opowiadali o zgrupowaniach kolarskich, które w okresie wczesnowiosennym powinny być wplecione w przygotowania do sezonu startowego. Na początku, przyznam, była to dla mnie ekstrawagancja i wydawało mi się, że w Polsce też jakoś da się trening przeprowadzić. Kiedy jednak w 2009 dostałem propozycję wspólnego wyjazdu na taki wypad długo się nie zastanawiałem i pojechałem do Chorwacji.

Z perspektywy sezonu 2010 widzę jak bardzo posunęło mnie to do przodu. Również w tym roku uznałem, że trzeba taki wyjazd powtórzyć. Wybór padł na Rimini leżące nad północnym Adriatykiem we Włoszech. Zgrupowanie daje możliwość jazdy na rowerze bez zakładania na siebie nieskończonej ilości ubrań, w warunkach bez śniegu i lodu. Do tego człowiek jest odizolowany od rzeczy, które na co dzień rozpraszają podczas treningów (praca, szkoła itd.) Można po prostu zająć się tylko treningiem.

Dla mnie to jest prawdziwy debiut w barwach nowego teamu Dobre Sklepy Rowerowe – Author, gdyż na wyjazd zostałem wyposażony w kompletny strój oraz wiele produktów które będę testował w nowym sezonie kolarskim. Jest to pierwsza okazja, żeby przetestować kask MET Sine Thesis oraz odzież i akcesoria firmy Accent, Finish Line, SKS. Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne ale tego mogłem się spodziewać po produktach tak uznanych marek w świecie rowerowym.

W okolicy mamy super warunki do treningów, głównie górskich, gdzie można szlifować swoją formę. Pierwszy tydzień już za nami a plan treningowy wykonany w 100% i mam nadzieję, że w dalszej części wszystko pójdzie tak jak zaplanowałem.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

2 komentarze

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj