SKS SuperShort

Solidna pompka to podstawa każdego wyścigu lub dłuższej wycieczki. Każdemu z nas zdarza się złapać przysłowiowego kapcia w leśnej głuszy. Wtedy niezawodna pompka pomoże nam nie tylko oszczędzić czas, ale i sprawnie poradzić sobie z naprawą.

Jak każda niemiecka firma SKS słynie z precyzji i solidności. Chyba nie ma osoby, która nie zetknęła by się z jej produktami. Wszelkiego rodzaju pompki i błotniki to główny asortyment jaki może nam zaproponować ten producent. Sam od wielu lat byłem użytkownikiem nieśmiertelnej pompki Rookie XL, którą wozi ze sobą chyba połowa uczestników maratonów. Jednak kiedy i ona (mimo wspomnianej nieśmiertelności) dokonała żywota, zdecydowałem się na zakup czegoś z wyższej półki. Jak to zwykle bywa z nowymi zakupami, zasugerowałem się opinią zaprzyjaźnionych zawodników z teamu DSR i wybrałem SKS SuperShort.

Pompka trafiła w moje ręce w tym tygodniu i pod względem wykonania niemiecki producent mnie nie zawiódł. Wykonana jest ona w całości z wytrzymałego tworzywa, które w większości schowane jest szczelnie w specjalnej aluminiowej osłonie, służącej też jako uchwyt pompki. Gumowa zatyczka, standardowa we wszystkich pompkach SKS zabezpiecza końcówkę przed działaniem błota i wody. Uszczelniona dźwignia zaciskowa umożliwia pewne chwycenie przez pompkę, każdego rodzaju wentyla. Kończąc opis kilka informacji od samego producenta:

Cylinder: tworzywo sztuczne, teleskopowa konstrukcja

Końcówka :uszczelniona z dźwignią zaciskową, do wszystkich typów wentyli

Długość: 164 mm

Maksymalne ciśnienie: 6 bar / 87 psi (bez problemu napompowałem dętkę w rowerze szosowym)

Waga: 103 g (realna 104 g)

Uwagi: rękojeść aluminiowa ustawiana poprzecznie, uchwyt pod koszyk na bidon

Test

Mógłbym napisać, że napompowałem dętkę bez problemu i pompka jest super. Czytelnicy i testy dla nich są dla mnie najważniejsze, więc podszedłem do sprawy bardziej rzeczowo. Za oknem zima i śnieg, a mimo to wielu z nas wybiera się na mroźne treningi. Prawdopodobieństwo złapania kapcia w takich warunkach jest minimalne, ale może przydarzyć się każdemu z nas. Biorąc pod uwagę temperatury panujące za oknem zmiana dętki nie należałaby do przyjemności. W takich warunkach bez wątpienia dobra pompka byłaby kluczowa. Dlatego niewiele myśląc spuściłem całe powietrze z przedniego koła i przystąpiłem do ekspresowej wymiany. Żeby nie było  tak wesoło same pompowanie przeprowadziłem bez rękawiczek (czego oczywiście nie radzę), aby potem nikt nie powiedział,  że mi się nie śpieszyło. Zmontowanie samej pompki i zaczepienie jej za wentyl to dosłownie 5 sekund. Samo pompowanie , dzięki teleskopowej budowie pompki zajęło mi 1,5min, o czym może poświadczyć mój fotograf, potem już tylko szybkie założenie koła, montaż pompki i w drogę!

Podsumowanie:

SKS SuperShort to na pewno bardzo ciekawa alternatywa, mała, stosunkowo lekka i solidnie wykonana,  nie zawiedzie nas w żadnym momencie, ani przy żadnej pogodzie.

Plusy:

+wykonanie

+wytrzymałość

+szybkie pompowanie i mocne trzymanie wentyla

Minusy:

-cena (za jakość trzeba płacić)

-waga (maniakom masy może nie przypaść do gustu)

Na koniec jeszcze krótki filmik ze strony producenta prezentujący opisaną pompkę.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj