Oscarito w siedzibie głównej SiDi w Maser

Dowiedzieliśmy się, że pod koniec listopada Oskar Freire zaszczycił swą obecnością siedzibę SiDi w Maser.  Oscarito spotkał się z gorącym przyjęciem ze strony pracowników SiDi oraz członków rodziny. Nie obyło się bez serdecznych uścisków dłoni, autografów i zdjęć.

Właściciel i założyciel firmy SiDi, pan Dino Signori powiedział: Freire zasługuje na szacunek i podziw. W zawodowym peletonie niewielu jest mu równych. Oscar dał SiDi wiele zwycięstw, ale to nie wszystko, to nie najważniejsze. Najważniejsze, że jego długa i błyskotliwa kariera może być doskonałym przykładem dla młodych adeptów kolarstwa.

Wizyta Freire nie byłaby kompletna gdyby nie odwiedził on centrum produkcji, gdzie znajduje się odlew jego stopy oraz show roomu, gdzie uprzejmy i ciekawski hiszpański mistrz spędził sporo czasu podziwiając buty, jakie używane są przez mistrzów SiDi w motocrossie i MotoGP.

Oscar Freire urodził się w 1976 roku w Torrelavega (Hiszpania), obecnie mieszka w grupie Canton Ticino. Z SiDi Sport związany jest od dawna. Marka SiDi zawsze towarzyszyła temu silnemu hiszpańskiemu kolarzowi, który w swojej karierze trzykrotnie zakładał tęczową koszulkę Mistrza Świata (Verona 1999 oraz Lizbona 2001 i 2004). Nie można zapominać o trzech zwycięstwach w wyścigu Mediolan-San Remo oraz niezliczonych tryumfach w innych imprezach (Gand -Wevelgem, Paris-Tours, Vattenfall Cyclassics, trzy etapy Wielkiej Pętli w zielonej koszulce oraz siedem etapów Vuelty!). W 2011 Freira i SiDi Sport nadal będą współpracować. Współpraca pomiędzy SiDi Sport a Oscarem Freire rozwija się doskonale. W 2011 Freire będzie używał  butów Ergo 2 Carbon Lite, topowego modelu z kolekcji szosowej.

Podczas spotkania w Maser Oscar mówił o swoich planach startowych.

Następny sezon może być moim ostatnim, ale mimo to będę starał się jeździć na najwyższym poziomie. Chciałbym móc wziąć udział w Olimpiadzie w Londynie (2012). Mam wyjątkowe relacje z firmą SiDi i rodziną Signori nie tylko na płaszczyźnie kolarstwa. Jestem wdzięczny za to, co dla mnie zrobili i mogę tylko im za to dziękować.

W 2011 prawdopodobnie wezmę udział w Giro d’Italia. To będzie mój pierwszy Różowy Wyścig. Bardzo podoba mi się ten wyścig, pomimo iż nigdy nie miałem okazji w nim startować. To będzie bardzo ważne wydarzenie, móc ścigać się po drogach na których walczyłem dwukrotnie o Mistrzostwo Świata i na których wygrywałem w wyścigu Mediolan – San Remo. We wszystkich tych wyścigach wspierany byłem przez firmę SiDi. Teraz, w grudniu – kontynuował Freire – wraz z moim teamem Rabobank, rozpoczynamy zgrupowanie, na którym zdecydujemy o kolejnych startach. Zazwyczaj zaczynamy od Challenge Mallorca, następna jest Vuelta Andalusia i przygotowujący do Giro wyścig Tirreno-Adriatico.  W następnym roku Mistrzostwa Świata rozgrywane będą w Kopenhadze (Dania) na bardzo szybkiej trasie, która pokaże na co stać specjalistów od szybkości. Nie wiem, w jakiej formie tam będę, ale nawet w tym roku w Australii na koniec wyścigu potrafiłem utrzymać się w czołówce wyścigu z najlepszymi. Mistrzostwa Świata znaczą dla mnie dużo i w 2011 jak w poprzednich latach będzie to ważna część mojego sezonu.

Na koniec jeszcze trochę historii firmy SiDi, której początki sięgają roku 1960. Była to wówczas manufaktura butów przeznaczonych do sportów górskich. W latach siedemdziesiątych firma zaczęła się specjalizować w produkcji butów rowerowych i motocyklowych. Pierwsze buty rowerowe SiDi zostały stworzone i wyprodukowane w 1973 roku przez Dino Signori, który zrewolucjonizował system mocowania progów w modelu Titanum. Po raz pierwszy zastosowano system mocujący progi pedałów (specjalne progi do pedałów z noskami) do podeszwy buta za pomocą dających się regulować śrub a nie nitów. Postęp technologiczny, komfort i niepowtarzalny design stały się charakterystycznymi wyróżnikami butów SiDi. Z pomocą najlepszych kolarzy SiDi udało się wprowadzić wiele nowinek technicznych, które zmieniały oblicze kolarstwa.

Założyciel firmy, Dino Signori, łącząc pasję do kolarstwa z 48 letnim doświadczeniem w tworzeniu sportowych butów, oraz intuicyjną wiedzę o biznesie sprawił, że firma SiDi stała się liderem na rynku rowerowych i motorowych butów. Przeszło pół wieku utrzymywania wyjątkowej równowagi pomiędzy tradycją a innowacjami, stylem a komfortem, uczyniło firmę SiDi wyjątkową w branży. Dzięki rozwiniętej międzynarodowej sieci dystrybucyjnej SiDi jest w chwili obecnej dostępne na całym świecie.

W tym roku firma obchodziła 50 rocznicę swojego istnienia.

Kolekcję SiDi możecie zobaczyć tutaj.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj