Pętla Beskidzka po raz siódmy!

Prawie 400 osobowy, kolorowy peleton kolarzy z ruszył w sobotnie do południe 6 lipca 2013 r. na trasy wyścigu „Pętla Beskidzka” w Wiśle. Ten kultowy, beskidzki maraton szosowy już po raz siódmy gości na asfaltowych trasach w ramach ogólnopolskiego cyklu Dobre Sklepy Rowerowe ROAD Maraton. „Pętla Beskidzka” to największa impreza kolarstwa szosowego w Beskidach, skierowana dla kolarzy amatorów, której trudne i malownicze trasy zlokalizowano już po raz drugi w mieście przyjaznym  kolarzom – Wiśle. Patronat honorowy nad wyścigiem objęli Burmistrza Miasta Wisła Jan Poloczek oraz Starosta Cieszyński Jerzy Nogowczyk. Głównym celem imprezy jest propagowanie kolarstwa szosowego oraz promocja walorów sportowo-turystycznych Miasta Wisły i okolic.

Zawodnicy mieli do pokonania dystans PRO liczący 96 km i 2400 m przewyższenia, który przebiegał w większości na zamkniętej dla ruchu rundzie w okolicach Kubalonki, Zameczku i Stecówki lub dystans MARATON liczący prawie 160 km i 2700 m przewyższenia wiodący przez najważniejsze przełęcze w Beskidach: Kubalonkę, Kocierską, Targanicką, Salmopolską, z metą na Stecówce.

IMG_9789 IMG_9814

Kolarskim zmaganiom na trudnych, wymagających ale niezwykle urokliwych trasach towarzyszyła rewelacyjna, jak na sportowa jazde na rowerze, pogoda. Gwałtowne burze przeszły na Wisłą dzień wcześniej, a jeszcze w piątkową nocy padał deszcz. W sobotę jednak nie spadła ani jedna kropla deszczu, a drogi jeszcze przed godziną startu zdążyły obeschnąć, zatem tradycja udanej pogody przez 7 lat została szczęśliwie podtrzymana. Po raz drugi baza zawodów oraz start wyścigu zlokalizowano na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince.

Krótszy, ale wcale nie łatwiejszy dystans 96 km oparty na 5 rundach wokół Kubalonki i Stecówki w swoich kategoriach wiekowych wygrali: Dominik Omiotek (kat. A), Adam Żuber (kat. B), Andrzej Liwiński (kat. C), Dariusz Leduchowski (kat. D), Jerzy Wiśniewski (kat. E), Aleksander Leduchowski (kat. H). Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Beata Kalemba, przed Agnieszką Gulczyńską i Katarzyną Polakowską.

Królewski giga maraton 160 km wygrali: Sylwia Obrzud (K1) i Małgorzata Adamczyk (K2), Piotr Skarżyński (kat. H), Wojciech Wojtas (kat. A), Konrad Guz (kat. B), Leszek Brunke (kat. C), Wojciech Słup (kat. D), Andrzej Szczepanik (kat. E).

Bezpieczeństwa oraz porządku na drogach w trakcie trwania wyścigu pilnowali policjanci  z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie na czele z Rafałem Szatko, Straż Miejska z Wisły, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Wisły Czarnego, Jawornika oraz Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa.

IMG_9872 IMG_9953

Wszyscy uczestnicy otrzymali pakiety startowe od firmy Activlab (napoje, odżywki dla sportowców) oraz na pamiątkę specjalny gadżet promocyjny z logo Miasta Wisły. W uroczystej ceremonii dekoracji wziął udział Burmistrz Jan Poloczek, który za miejsca od 1 do 3 wręczał kryształowe puchary ufundowane przez Miasto Wisła. Najlepsi zawodnicy otrzymali także specjalne pakiety treningowe ufundowane przez sponsora – firmę BikeLab o łącznej wartości ponad 3 tys. zł oraz bony ufundowanych przez sieć Dobrych Sklepów Rowerowych o wartości prawie 3 tys. zł. Odżywki i napoje dla sportowców sponsoruje firma ACTIVLAB.

Organizatorzy szczególne podziękowania w imieniu wszystkich zawodników składają panu Nadleśniczemu Witoldzie Szozda za udostępnienie dróg zakładowych Nadleśnictwa Wisła na potrzeby organizacji imprezy promującej kolarstwo i turystykę rowerową przyjazną środowisku naturalnemu.

Galeria fotografii, relacje, wyniki, więcej informacji dostępnych na stronie internetowej www.roadmaraton.pl.

foto: Ryszard Kocybik

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj