“Si vis pacem, para bellum” – MET 2014

Jeśli chcesz pokoju, szykuj się do wojny” – ta krótka sentencja z czasów Rzymskiej potęgi chyba najlepiej podsumowuje przyszłoroczną nowość włoskiego producenta. Parabellum to topowy model kasku enduro, który w przyszłym roku ujrzymy w ofercie firmy MET. Doskonała widoczność z przodu i znakomita ochrona tylnej części głowy, to chyba najbardziej charakterystyczne cechy przyszłorocznego modelu dedykowanego do jazdy enduro i all mountain. Jeśli jeszcze do tego wszystkiego dodamy bardzo niską wagę, to trudno wyobrazić sobie lepszy kask do agresywniejszej jazdy w trudnym terenie.

9240215048_c1fc1a4e38_b 9240200620_6fdca458f1_b

 Konstrukcja HES

To skrót znany już z nazwy tegorocznego modelu Stradivarius, który symbolizuje zintegrowany szkielet znajdujący się w skorupie kasku. Technologia ta opracowana została w oparciu o wyniki badań odzwierciedlające zderzenie kasku z podłożem. Odkryto, że w trakcie wypadku siła uderzenia na skorupę kasku nie rozkłada się równomiernie, a zostaje ona skoncentrowana na ograniczonej przestrzeni. Specjalna konstrukcja HES to nic innego, jak zintegrowany szkielet znajdujący się w tylnej części kasku, który pozwala na optymalne rozłożenie naprężeń powstałych w miejscu uderzenia na całą skorupę. Efektem tego jest duże lepsza absorpcja sił oddziałujących na kask podczas upadku.

Regulowany daszek ze zintegrowanymi otworami wentylacyjnymi

Rolą daszka jest przede wszystkim ochrona oczu przed gałęziami drzew, słońcem, złą pogodą czy błotem pryskającym z przedniego koła. Dzięki specjalnie zaprojektowanym otworom w modelu Parabellum wspomaga on także wentylację i zapewnia optymalny przepływ powietrza. Kąt pochylenia daszka może być regulowany przy pomocy śrub znajdujących się po jego bokach.

9240593912_968cc806ce_b 9237425803_bb5bb56e74_b

Wkładki antyalergiczne Gel 02

Kolejna rozwiązanie technologiczne opracowane przez specjalistów z METa. Zastosowanie hipoalergicznych, antybakteryjnych i dopasowujących się do kształtu głowy poliuretanowych wkładek, które znane są bardzo dobrze przemyśle medycznym, okazały się strzałem w 10. Dzięki temu kask idealnie dopasowuje się do naturalnego kształtu głowy. W celu lepszego odprowadzenia potu z głowy wkładki znajdujące się w przedniej części kasku zostały odpowiednio wyprofilowane. Wpływa to nie tylko na wygodę, ale także na sama rywalizację.

Safe T-Smart

Specjalny system zaciskający, który zapewnia bardzo pewne przyleganie do głowy. Pokrętło regulacyjne znajdujące się z tyłu, dzięki swojej świetnej ergonomii zapewnia bardzo łatwą regulacje nawet jedną dłonią. Wewnętrzny mechanizm został specjalnie zaprojektowany tak, aby zapewnić jak największą precyzję i niezawodność działania. System Safe T-smart umożliwia także jeszcze lepsze ustawienie kasku w płaszczyźnie pionowej w miejscach, gdzie bezpośrednio styka się on z głową. Mniejsza i lepiej dobrana powierzchnia styku sprawia że nacisk rozłożony jest w bardziej optymalny sposób.

9240197052_4ca2a3e455_b 9237805585_c5508d2989_b

System MOPOV

Specjalnie zaprojektowany system MOPOV (My Own Point Of View) umożliwia bardzo łatwy i pewny montaż kamery sportowej do kasku. Adapter zamontowany jest w centralnej części kasku i regulowany przy pomocy klucza imbusowego. Całość waży naprawdę niewiele i może być stosowana z różnymi typami kamerek sportowych. Bo zdemontowaniu nie widać żadnych otworów i kask przypomina zwykły model.

Paski Air Lite

Paski w nowym kasku Parabellum zostały wykonane z użyciem rewolucyjnej techniki splatania włókien poliestrowych,które zapewniają świetne odprowadzanie potu, doskonałą wytrzymałość i niską wagę.

9240550780_f905ede683_b 9240220494_aa078791e7_h

Model Parabellum dostępny będzie już pod koniec roku 2 rozmiarach M i L!

Na koniec mała niespodzianka. Jeśli jesteście chętni, aby otrzymać nowy kask MET Parabellum całkowicie za darmo i przed oficjalną premierą, to już niebawem nadarzy się taka okazja! Firma MET podobnie jak miało to miejsce w roku ubiegłym szykuje facebookowy konkurs, w którym jednego wybranego dnia będzie trzeba polubić jej profil. Spośród wszystkich osób z danego kraju, które to uczynią rozlosowany zostanie jeden kask, więc jest o co walczyć! Konkurs trwać będzie tylko przez jeden konkretny dzień, więc zaglądajcie na naszego bloga, aby dowiedzieć się kiedy to będzie!

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj