Super Pętla

„Szosa dla odważnych” to hasło towarzyszyło imprezom cyklu Dobre Sklepy Rowerowe ROAD Maraton w ubiegłym sezonie. Ta impreza jest dla najodważniejszych.
Kulminacyjnym punktem cyklu jest tradycyjnie wyścig po górskich trasach pogranicza. Maraton PĘTLA BESKIDZKA odbył się w Istebnej 9 lipca już po raz 5 w historii. 
Organizator imprezy na długo przed jej rozpoczęciem zapowiadał, że nie będzie łatwo. Słowa dotrzymał, gdyż pieczołowicie przygotowana trasa okazała się wyjątkowo trudna, być może najtrudniejsza w 5-letniej historii PĘTLI. Choć dystanse 100 km i 160 km do wyboru nie były zbyt długie to jednak dla prawie 10% zawodników okazały się nie do pokonania.

Piękna, sucha i słoneczna pogoda, ale i lipcowy upał w połączeniu z wyjątkowo stromymi podjazdami pozostaną na długo w pamięci (i w nogach) 370-ciu uczestników PĘTLI. Dystans 160 km wygrał nie kto inny jak Adrian Brzózka w czasie 5 godz. 9 min 50 sek., przed Tomaszem Drożdżem, Radosławem Tecławem i Krzysztofem Lewandowskim.

Szczegółowe dane i wyniki dostępne na stronie www.petlabeskidzka.pl.

Jubileuszową imprezę po raz piąty zorganizowano w odpowiedni sposób: obficie zaopatrzone bufety, fachowa obsługa i przede wszystkim start wspólny peletonu i coraz to nowsze nawierzchnie asfaltowe. Pozostanie to na długo znakiem rozpoznawczym PĘTLI. Trasy powalały z nóg, ale taki już urok beskidzkich „groni”. Kto powiedział, że będzie łatwo?

Pulę nagród o wartości prawie 8 tys. zł ufundowały Dobre Sklepy Rowerowe – sponsor tytularny cyklu ROAD Maraton. W posiadanie szczęśliwców weszło 6 kasków MET-a oraz bony pieniężne warte prawie 5 tys. zł!

Tegoroczna edycja miała charakter wspomnieniowy po tragicznie zmarłym rok temu inicjatorze PĘTLI  i cyklu ROAD maraton. Pętla Memoriałem Jana Ferdyna, którego pamiętać będziemy zawsze ustawieni na linii startu w Istebnej.

W ramach PĘTLI odbyły się także po raz pierwszy w historii Szosowe Mistrzostwa Bankowców wspierane przez Bank BGŻ pod hasłem „Kocham rower”. Mistrzem wśród panów został Maciej Nosek (PKO SA) a najlepszą kobietą okazała się Katarzyna Polak (Bank BGŻ). „Bankowcy” otrzymali specjalne puchary oraz medale sponsorowane przez Bank BGŻ, a zwycięzcy nagrody rzeczowe z Dobrych Sklepów Rowerowych.

Patronat honorowy nad jubileuszową 5 edycją PĘTLI objął Marszałek Województwa Śląskiego pan Adam Matusiewicz oraz Starosta Powiatu Cieszyńskiego pan Czesław Gluza.

Uczestników imprezy w kilku miejscach filmowała Telewizja Polska, której zainteresowanie tematem amatorskiego kolarstwa szosowego napawa na przyszłość większą nadzieją: organizatorów i samych uczestników.

Impreza po raz kolejny odbyła się na częściowo zamkniętym odcinku startowym (do Kubalonki), dalej w otwartym ruchu drogowym, co idealnie sprawdziło się w praktyce. Słowa uznania i podziękowania należą się ekipie zabezpieczającej trasę, a zwłaszcza Wydziałowi Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji z Cieszyna oraz policjantom z Komisariatu Wisła-Istebna. Sprawna, fachowa i profesjonalna praca policji i służb organizatora przynosi co roku oczekiwane efekty w postaci podniesienia poziomu bezpieczeństwa przy zachowaniu sportowego charakteru imprezy.

PĘTLA szykuje się już na sezon 2012, aby w ramach cyklu Dobre Sklepy Rowerowe ROAD Maraton „narobić” znów wiele pozytywnego zamieszania na beskidzkich szosach. Planowany termin 7.7.2012 łatwo zapamiętać.

[Not a valid template]

Foto M.Kolonko dzięki uprzejmości Organizatora.

Wiesiek Legierski
Road Maraton Team

Może Ci się też spodobać

No Comments

Leave a Reply