Super Pętla

„Szosa dla odważnych” to hasło towarzyszyło imprezom cyklu Dobre Sklepy Rowerowe ROAD Maraton w ubiegłym sezonie. Ta impreza jest dla najodważniejszych.
Kulminacyjnym punktem cyklu jest tradycyjnie wyścig po górskich trasach pogranicza. Maraton PĘTLA BESKIDZKA odbył się w Istebnej 9 lipca już po raz 5 w historii. 
Organizator imprezy na długo przed jej rozpoczęciem zapowiadał, że nie będzie łatwo. Słowa dotrzymał, gdyż pieczołowicie przygotowana trasa okazała się wyjątkowo trudna, być może najtrudniejsza w 5-letniej historii PĘTLI. Choć dystanse 100 km i 160 km do wyboru nie były zbyt długie to jednak dla prawie 10% zawodników okazały się nie do pokonania.

Piękna, sucha i słoneczna pogoda, ale i lipcowy upał w połączeniu z wyjątkowo stromymi podjazdami pozostaną na długo w pamięci (i w nogach) 370-ciu uczestników PĘTLI. Dystans 160 km wygrał nie kto inny jak Adrian Brzózka w czasie 5 godz. 9 min 50 sek., przed Tomaszem Drożdżem, Radosławem Tecławem i Krzysztofem Lewandowskim.

Szczegółowe dane i wyniki dostępne na stronie www.petlabeskidzka.pl.

Jubileuszową imprezę po raz piąty zorganizowano w odpowiedni sposób: obficie zaopatrzone bufety, fachowa obsługa i przede wszystkim start wspólny peletonu i coraz to nowsze nawierzchnie asfaltowe. Pozostanie to na długo znakiem rozpoznawczym PĘTLI. Trasy powalały z nóg, ale taki już urok beskidzkich „groni”. Kto powiedział, że będzie łatwo?

Pulę nagród o wartości prawie 8 tys. zł ufundowały Dobre Sklepy Rowerowe – sponsor tytularny cyklu ROAD Maraton. W posiadanie szczęśliwców weszło 6 kasków MET-a oraz bony pieniężne warte prawie 5 tys. zł!

Tegoroczna edycja miała charakter wspomnieniowy po tragicznie zmarłym rok temu inicjatorze PĘTLI  i cyklu ROAD maraton. Pętla Memoriałem Jana Ferdyna, którego pamiętać będziemy zawsze ustawieni na linii startu w Istebnej.

W ramach PĘTLI odbyły się także po raz pierwszy w historii Szosowe Mistrzostwa Bankowców wspierane przez Bank BGŻ pod hasłem „Kocham rower”. Mistrzem wśród panów został Maciej Nosek (PKO SA) a najlepszą kobietą okazała się Katarzyna Polak (Bank BGŻ). „Bankowcy” otrzymali specjalne puchary oraz medale sponsorowane przez Bank BGŻ, a zwycięzcy nagrody rzeczowe z Dobrych Sklepów Rowerowych.

Patronat honorowy nad jubileuszową 5 edycją PĘTLI objął Marszałek Województwa Śląskiego pan Adam Matusiewicz oraz Starosta Powiatu Cieszyńskiego pan Czesław Gluza.

Uczestników imprezy w kilku miejscach filmowała Telewizja Polska, której zainteresowanie tematem amatorskiego kolarstwa szosowego napawa na przyszłość większą nadzieją: organizatorów i samych uczestników.

Impreza po raz kolejny odbyła się na częściowo zamkniętym odcinku startowym (do Kubalonki), dalej w otwartym ruchu drogowym, co idealnie sprawdziło się w praktyce. Słowa uznania i podziękowania należą się ekipie zabezpieczającej trasę, a zwłaszcza Wydziałowi Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji z Cieszyna oraz policjantom z Komisariatu Wisła-Istebna. Sprawna, fachowa i profesjonalna praca policji i służb organizatora przynosi co roku oczekiwane efekty w postaci podniesienia poziomu bezpieczeństwa przy zachowaniu sportowego charakteru imprezy.

PĘTLA szykuje się już na sezon 2012, aby w ramach cyklu Dobre Sklepy Rowerowe ROAD Maraton „narobić” znów wiele pozytywnego zamieszania na beskidzkich szosach. Planowany termin 7.7.2012 łatwo zapamiętać.

Foto M.Kolonko dzięki uprzejmości Organizatora.

Wiesiek Legierski
Road Maraton Team

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj