On a Shoestring – Sycylia cz.1

Pod tym tytułem kryje się seria dwóch filmików nakręconych przez MET. Seria nie jest przewodnikiem turystycznym, nie jest również o wyścigach MTB.  Jest natomiast o ludziach i kulturze. Ale przede wszystkim jest o frajdzie, jaką się ma podróżując po ciekawych miejscach na świecie.
Kto to jest Bernard Kerr? To po prostu tak jak my – pasjonat roweru. Od 10 lat jeździ na rowerze, to jego pasja.
Zobaczcie sami pierwszy odcinek, w którym podążamy śladami Bernarda Kerr na Sycylii. Bernard podróżuje mając zaledwie kilka euro w portfelu. Ma bardzo ograniczony, nawet można powiedzieć biedny budżet. Ale czy to mu przeszkodzi w obejrzeniu i zrobieniu ciekawych rzeczy? Nie bardzo… miał ogromny fan z tej podróży. Do tej pory czuje smak granity czyli oryginalnego zmrożonego deseru włoskiego zrobionego z cukru, wody oraz różnych aromatów, najprościej można powiedzieć, że jest to połączenie sorbetu i włoskich lodów. Granitą raczył się w legendarnym Bar Vitelli. Jest to miejsce, w którym Francis Ford Coppola nakręcił kilka scen trylogii Ojciec Chrzestny.

Razem z Bernardem odwiedzamy duży targ rybny w Katanii (miasto leżące na wschodnim wybrzeżu Sycylii u podnóża Etny), gdzie kupił najlepszą rybę w życiu i kąpiemy się w czystych wodach Morza Śródziemnego.

No i jeszcze na koniec zjeżdżamy razem po leśnych zboczach Etny – najwyższego aktywnego wulkanu w Europie.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj