Buty triathlonowe Sidi

Triathlon to bardzo wymagająca dyscyplina sportu składająca się z pływania, jazdy na rowerze i biegu. Zawodnicy niejednokrotnie rywalizują przez wiele godzin, podczas których większość czasu spędzają na dwóch kółkach. Odpowiednie buty muszą być nie tylko bardzo wygodne, ale także umożliwiać bardzo szybkie ubranie w strefie zmian.

Sidi jest jednym z najbardziej znanym producentów butów kolarskich. Trudno o lepszą rekomendację niż 50 letnia tradycja i nazwiska czołowych zawodników kolarskiej historii. Obecnie w obuwiu włoskiej firmy ścigają się tak znani kolarze jak: Samuel Sanchez, Tyler Farrar, Tom Boonen, Ivan Basso, Tony Martin, a także ikony kolarstwa górskiego jak: Julien Absalon, Florian Vogel czy Nino Schurter.

Włoska firma nie jest obojętna na potrzeby triathlonistów, których wspiera już od dłuższego czasu. Ich cenne sugestie i uwagi pozwalają na stworzenie idealnego obuwia idealnego do tej niezwykle wymagającej dyscypliny sportu. W kolekcji Sidi na 2012 rok, znajdą się  aż 3 modele butów przeznaczonych do triathlonu, w tym jeden dedykowany tylko i wyłącznie dla kobiet.

T3 2012

T3 to topowy model butów wyposażony w podeszwę wykonaną z kompozytu węglowego – Eleven Carbon Composite. Wzmocniona pięta Sidi Heel sprawia, że podczas pedałowania stopa przytrzymywana jest w optymalnym położeniu, a tył buta nie ulega deformacji nawet po długotrwałej jeździe. T3 wyposażone zostały w 2 rzepy i specjalny uchwyt na pięcie ułatwiający zakładanie, co pozwala na zaoszczędzenie cennych sekund w strefie zmian. Bardzo dobra wentylacja i specjalne wykończenie wnętrza butów pozwala na ich stosowanie bez konieczności używania skarpetek. Rozmiarówka z zakresu 40-48, co pół numeru zapewnia idealne dopasowanie obuwia, jak najbardziej odpowiedniego dla naszej stopy.

T2 2012

Młodszy brat modelu T3, wyposażony w podeszwę Millenium 3, która wykonana została z niezwykle sztywnego tworzywa z dodatkiem włókna węglowego. T2 wykorzystuje wszystkie wymienione wyżej technologie, takie jak pięta Sidi Heel, 2 rzepy, uchwyt na pięcie i specjalny materiał wewnątrz buta sprawią. Wszystko to sprawia, że będzie on doskonałym wyborem,  w szczególności dla początkujących triathlonistów.

T3 Women

Nowość w kolekcji Sidi przeznaczona wyłącznie dla Pań. Buty wykorzystują wszystkie technologie zastosowane w modelu T3, jednak zmieniony został całkowicie ich design i rozmiarówka. Buty dostępne są rozmiarze 38-43 (dostępne połówki numerów) co w połączeniu z uwzględnieniem budowy kobiecej stopy pozwoli na dobranie odpowiedniego dla każdej triathlonistki.

W latach ubiegłych w butach włoskiej firmy ścigali się tak znani triathloniści jak: Luke Bell, Terenzo Bozzone, Mirinda Carfrae, Chris Foster, Michellie Jones, Nico Lebrun, Kate Major, Derek Oskutis, Emma Snowsill, Laurel Wassner, Rebeccah Wassner, Andrew Yoder, Petr Vabroušek, Miroslav Vraštil. Model T2, a w obecnym sezonie T3 Women wybrała także utalentowana polska zawodniczka – Ewa Bugdoł, o której sukcesach, ostatnich planach treningowych i bikefittingu w firmie Veloart, przeczytać można na stronie author.pl

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj