4 x Dobre Sklepy Rowerowe – AUTHOR

Cztery zwycięstwa odnieśli w minioną niedzielę zawodnicy grupy Dobre Sklepy Rowerowe – AUTHOR. Na Śląsku rozgrywane były dwa wyścigi. Akademickie Mistrzostwa Gliwic oraz III Mistrzostwa Orzesz w kolarstwie górskim. W pierwszym startował Piotr Wilk który jest studentem Politechniki Śląskiej. Wyścig od startu do mety (mimo złapania gumy) był pod jego kontrolą. Oto co powiedział po wyścigu:

Na początkowych kilometrach udało mi się osiągnąć małą przewagę nad pozostałymi zawodnikami. Po szybkim zjeździe i wyjechaniu na bardziej płaską część trasy postanowiłem jechać swoim tempem powiększając przewagę. Na trzeciej rundzie po najechaniu na wystający korzeń złapałem gumę, co dodało to do wyścigu dodatkowej dawki adrenaliny. Na szczęście, dzięki pomocy jednego z kibiców w postaci całego koła mogłem kontynuować zmagania i wygrać wyścig. Start ten stał się także doskonałą szansą na przetestowanie nowego modelu ramy Author INTROVERT. Pierwsze kilometry wyścigowe oraz prowadzenie na ciasnych krętych odcinkach w terenie były dla mnie pozytywnym zaskoczeniem.

W tym samy dniu Tomek Jajonek, Zbigniew Krzeszowiec i Paweł Wiendlocha startowali w zawodach w Orzeszu. Jako Pierwszy startował Tomek Jajonek, który w swojej kategorii okazał się bezkonkurencyjny, już na drugim okrążeniu wypracował sobie bezpieczną przewagę, którą dowiózł do mety. Po nim wystartował Zbigniew Krzeszowiec. Od początku narzucił bardzo mocne tempo i po pierwszej sekcji technicznej uzyskał dużą przewagę, którą w trakcie wyścigu z każdym kilometrem powiększał. W kategorii 19-30 lat, która startowała jako ostania na starcie stanął Paweł Wiendlocha. Jemu również po zaciętej walce udało się wygrać. Zapytany o wrażenia z wyścigu powiedział: Jestem bardzo zadowolony z pierwszej wygranej w sezonie. Trasa wyścigu była ciekawa i urozmaicona. Po starcie grupa szybko się podzieliła. Na pierwszym kółku zaatakowałem na jednym z podjazdów żeby sprawdzić moją dyspozycję. Jednak moja ucieczka została szybko „skasowana” Na kolejnym kółku narzuciłem mocne tempo i udało mi się odjechać. Kolejne okrążenia kontrolowałem sytuację i dojechałem do mety jako pierwszy. Pełne wyniki z zawodów pojawią się na stronie organizatora http://mtborzesze.bloog.pl/ w najbliższym czasie.

Bartosz Janowski startował w wyścigu w Austrii relacja z tych zawodów wkrótce.

Zawodnikom gratulujemy i mamy nadzieję że w dalszej części sezonu równie często będziemy pisać o kolejnych zwycięstwach.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj