CatEye na USB

W sezonie 2012 firma CatEye, znany producent liczników i lampek rowerowych z Japonii wprowadziła na rynek nowe lampki rowerowe. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyż co roku w ofercie CatEye pojawiają się nowe produkty.  Jednakże tym razem lampki zostały wyposażone w nową, bardzo przydatną funkcjonalność – możliwość ładowania lampek za pomocą kabla USB. Czy tak będzie w przypadku wszystkich lampek? Zobaczymy czy taki trend się rozwinie. Póki co mamy dwa modele.

Pierwszy z nich to HL-EL620RC Nano Shot. Jest to lampa wyposażona w 1 wysokiej mocy diodę LED wykonaną w technologii soczewek OptiCube™, która to maksymalizuje jasność oraz zwiększa widoczność. Firma CatEye określiła jasność tej lampki na poziomie 2000 kandeli. Nano Shot wyposażona została w akumulator Li-lon (1100mAh). Do dyspozycji mamy trzy tryby świecenia – wysoki, niski oraz pulsujący. Każdy z trybów posiada inny czas świecenia. Tryb wysoki pozwoli nam cieszyć się światłem przez 1,5 godziny, tryb niski przez 3 godziny, natomiast pulsujący 12 godzin. Czas, jaki będziemy potrzebować do pełnego naładowania wyczerpanego akumulatorka to 3,5 godziny. Lampka Nano Shot, jak wszystkie lampki produkowane przez tę japońską firmę, wyposażona została w uchwyt FlexTight™ – innowacyjny uchwyt CatEye, który może być szybko i przede wszystkim pewnie zamocowany do praktycznie każdej kierownicy, sztycy lub mostka. System daje możliwość wielokrotnego montażu w różnych pozycjach. Dodatkowym atutem jest możliwość dowolnego mocowania lampy bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Lampa Nano Shot wyposażona została we wskaźnik zużycia akumulatora. W zestawie znajdziemy również kabel USB do ładowania akumulatora. Waga podana przez producenta to 80 gram (lampka plus baterie).

Natomiast drugi model lampki wyposażony w możliwość ładowania akumulatora za pomocą kabla USB jest to TL-LD611-F Rapid 1. Lampka ta występuje w dwóch opcjach – na przód oraz tył. Tak samo jak poprzedni model, lampka Rapid 1 wyposażona została również w 1 wysokiej mocy diodę LED. W zestawie również znajdziemy uchwyt FlexTight™. Do wyboru mamy aż cztery rodzaje świecenia – ciągły, migający, pulsujący oraz szybki pulsujący. Również w tym egzemplarzu czas świecenia uzależniony jest od trybu świecenia jaki wybierzemy. I tak w przypadku wybrania ciągłego trybu świecenia czas, jaki lampka będzie nam służyć swym światłem to 1 godzina, migający 2 godziny, pulsujący 14 godzin a szybki pulsujący to 13 godzin. Rapid 1 wyposażony został w akumulator Li-lon, który jak już wspomnieliśmy możemy bez problemu naładować za pomocą kabla USB podłączając go do komputera. O konieczności podłączenia lampki do portu USB informować nas będzie wskaźnik zużycia baterii. Waga lampki Rapid 1 wraz z uchwytem oraz bateriami to według danych producenta 39 g.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj