Sidi Wire Carbon Vernice!?

Plotki o nowych butach Sidi na sezon 2013 można było już usłyszeć podczas trwania Tour de France. Prototyp miał także okazję testować przed kilkoma tygodniami  Filipo Pozzato. Dziś uchylamy rąbka tajemnicy i prezentujemy zdjęcia nowych Sidi Wire Carbon Vernice wraz z opatentowanym systemem Tecno 3!

W nowy system zapinania wyposażony zostanie najwyższy szosowy model Sidi o pełnej nazwie Wire Carbon Vernice. Buty będą występować także w dwóch dodatkowych wersjach: Air (charakteryzującej się dużo większa wentylacją) i SP (umożliwiającej montaż pedałów Speed Play). Podeszwa nowego buta, będzie wykorzystywać większość technologii znanych już z tegorocznego modelu Ergo 3 Carbon Vernice jak np. najnowszy system wentylowanej podeszwy o nazwie Vent Sole. Dokładny opis technologii stosowanych w butach Sidi znajduje się na na – tej stronie.

Główną zmianą jest oczywiście całkowicie nowy system zapinania – Tecno 3.  W nowym bucie znajdziemy dwa tego typu systemy: „krótki”, służący do zaciskania paska Soft Instep i „długi”, służący do zaciśnięcia pozostałej części stopy. Tego typu rozwiązanie, to przede wszystkim duże ułatwienie podczas dociągania zapięcia podczas jazdy. Mikrometryczny System Tecno 3 charakteryzuje bardzo dużą precyzją zarówno podczas ściskania jak i jego poluźniania.

Co odróżnia nowy system od poprzedniego Tecno 2? Przede wszystkim zmodyfikowano sposób w jaki rozluźnia się specjalny pasek wykonany z tworzywa. W tym przypadku będzie to zdecydowanie łatwiejsze i dużo wygodniejsze w szczególności podczas jazdy. Dużo łatwiejsze będzie również całkowite otwarcie systemu, a co za tym idzie wyciągnięcie stopy z buta – wystarczy ściśnięcie 2 palcami i odciągnięcie klamry na bok. Nieznacznie zmienił się materiał i tworzywo stosowane do produkcji specjalnej linki. Tym razem będzie dużo bardziej wytrzymała i estetyczna. Oczywiście w razie zerwania, będzie możliwe dokupienie całego systemu osobno.

Nowe buty dostępne będą w 4 kolorach: czarnym, biało-błękitnym, biało-czerwonym i całkowicie biały. Cena nie została jeszcze ustalona, ale wstępnie szacuje się ją na nieznacznie wyższą niż w przypadku topowego buta tegorocznej kolekcji – Ergo 3 Carbon Vernice.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj