Wielkie Rowerowe „SIE MA” na Śląsku!

To już druga edycja Śląskiej Świątecznej Masy Krytycznej w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rowerzystów, kolarzy z regionu ale nie tylko, ponieważ w zeszłorocznej brali udział cykliści także spoza woj. śląskiego.

Pomimo długiej trasy i nie ciekawej pogody ubiegłoroczną trasę pokonało około 250 sympatyków dwóch kółek, którzy to postanowili wyruszyć na śląskie drogi, aby jak nazwa masy krytycznej mówi zmieniać mentalność użytkowników dróg tak rowerzystów jak i kierowców, aby jeździło się wszystkim bezpieczniej.

W tym roku organizatorzy Śląskie Centrum Kolarskie, TKK PTTK Tigris oraz Młodzi Europy biorąc pod uwagę sugestie uczestników poprowadziły trasę tak aby kończyła i zaczynała się w jednym miejscu. Trasa liczy 29 km (http://www.bikemap.net/route/1861575#lat=50.278458483657&lng=18.868135&zoom=12&maptype=ts_terrain ). Dzięki uprzejmości Miasta Ruda Śląska na uczestników po przejeździe czekać będzie ciepła herbata oraz grochówka, aby uzupełnić kalorie. W peletonie masy będzie dwóch wolontariuszy z skarbonkami WOŚP, dzięki czemu podczas jazdy będziemy zbierać datki dla WOŚP-u. Dzięki działaniom Komendy Policji oraz Straży  Miejskiej z Rudy Śląskiej uczestnicy będą mogli czuć się bezpiecznie.Dzięki współpracy z Rudzkim Zakładem Aktywności Zawodowej i sponsorom zostaną wykonane gadżety odblaskowe, które zostaną rozdane za uczestnictwo oraz dobrowolny datek do puszki z serduszkiem.

Patronat nad II ŚŚMK udzieliły masy krytyczne z woj. śląskiego. Więcej informacji można uzyskać www.tigris.ruda.pl oraz na profilu facbook-owym ( http://www.facebook.com/pages/%C5%9Al%C4%85ska-%C5%9Awi%C4%85teczna-Masa-Krytyczna/12633556079464 )

Jedziemy na koniec świata i jeden kilometr dalej z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Gorące okrągłe  ROWEROWE SIE MA !!!!!

Do zobaczenia 12.00 Plac Jana Pawła II Ruda Śląskiego

Organizatorzy ŚŚMK

Wiesław Kurmański 791 391 356

 

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj