Weekend Polska na rowery 2013!

Organizatorzy imprezy po raz czwarty zachęcają wszystkich amatorów dwóch kółek do wspólnych obchodów Weekendu Polska na Rowery 7-9 czerwca 2013 r. W całym kraju w ramach wspólnego świętowania, przygotowanego przez akcję Polska na Rowery i Miasta dla Rowerów, odbędą się dziesiątki imprez dla rowerzystów.  Można przyłączyć się do akcji, a także zgłosić i zorganizować rowerową wyprawę.

Organizatorzy Weekendu Polska na Rowery proponują dwa sposoby na włączenie się w jego obchody: przyłączenie się do jednej z imprez rowerowych lub organizacja własnej.

Dla tych, którzy chcą wziąć udział w jednej z zaplanowanych już wypraw, powstanie lista imprez dla rowerzystów dostępna na stronie www.polskanarowery.pl. W weekend 7-9 czerwca trzeba tylko wziąć rower i wybrać się w trasę, zabierając ze sobą rodzinę, przyjaciół, znajomych czy sąsiadów.

Można też przygotować własną imprezę rowerową – wycieczkę, przejazd, piknik rowerowy, rajd lub wyścig dla pięciu albo pięciuset osób. Organizatorem imprezy może być każdy, do włączenia się w Weekend zapraszane są m.in. osoby prywatne, szkoły, samorządy, organizacje pozarządowe, kluby turystyczne i sportowe, a także sklepy rowerowe.

Swój plan warto zgłosić organizatorom. Imprezy przygotowywane w ramach weekendu będą promowane na stronie www.polskanarowery.pl, na łamach „Gazety Wyborczej” i w Radiu Złote Przeboje.

– To już czwarta edycja Weekendu Polska na Rowery. Kolejny raz zachęcamy wszystkich, żeby wsiedli na rower i poczuli przypływ energii, jaką dają dwa kółka! Łączymy siły z naszymi przyjaciółmi z ogólnopolskiej sieci Miasta dla Rowerów, która organizuje imprezy cykliczne w największych polskich miastach – Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Szczecinie, Rzeszowie, Lublinie, Katowicach, Gliwicach, Łodzi i Brzegu.

Na Weekend Polska na Rowery zapraszamy wszystkich! Niech w Weekend dzieje się jak najwięcej – organizujcie imprezy i przyłączajcie się do nich, a my będziemy Was wspierać – mówią organizatorzy Weekendu Polska na Rowery.

 Patroni medialni: „Gazeta Wyborcza”, Sport.pl i Radio Złote Przeboje.

 

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj