Masa krytyczna w stylu retro

7. czerwca w Zielonej Górze miała miejsce masa krytyczna, w czasie której rowery zamieniły się w prawdziwe wehikuły… czasu. Wśród nich nie zabrakło nawet liczącej sobie pół wieku indonezyjskiej rikszy.

W ubiegły piątek odbyła się zielonogórska VI Masa Krytyczna. Choć stowarzyszenie Rowerem Do Przodu od lat organizuje ją w maju, w tym roku padło na datę 7 czerwca.
O 18:30 z placu Bohaterów w asyście policji ruszyło ponad 500 cyklistów. Tematem przewodnim była tematyka retro, dlatego też tym bardziej przejazd wzbudził zainteresowanie wszystkich kierowców. 14-kilometrowa trasa wiodła głównymi ulicami Winnego Grodu.

Akcja była bardzo pozytywnie odbierana przez innych uczestników ruchu. Rowerzystom robiono zdjęcia i machano. Niejeden przechodzień czy kierowca uśmiechał się na widok peletonu. W przejeździe wzięli udział ludzie w każdym wieku. Można było spotkać nawet kilkuletnie dzieci na własnych rowerkach albo w wózkach rowerowych czy w fotelikach przymocowanych do rowerów rodziców.

Po przejeździe na uczestników czekała impreza zorganizowana na Wagmostawie. Odbyły się wybory Miss Rowerzystek z nagrodami sponsorowanymi przez butki rowerowy Bike Belle oraz konkurs dla panów polegający na przejeździe jak najdłuższego dystansu w określonym czasie. Ci drudzy otrzymali sakwę, okulary i liczniki ufundowane przez Dobre Sklepy Rowerowe.
Rowerzyści odpoczywali przy jeziorze słuchając DJów z Hear The Colours i jedząc przepyszne babeczki z rowerowymi motywami od dziewczyn z Cukier Project. Dzięki uprzejmości Piotra Węcławskiego z Centrum Rowerowego Lidberg z Lubska rowerzyści mogli zważyć swoje rowery oraz obejrzeć oryginalną indonezyjską rikszę z lat 50-tych. Oprawą graficzną imprezy zajęła się Magda Kościańska, która również przedstawiła ZG-bike Project – swój projekt o kulturze rowerowej w Zielonej Górze.

Cała impreza zakończyła się około godziny 22. Zadowoleni uczestnicy rozjechali się do domu pozytywnie wspominając całą akcję. Wielu rowerzystów chwaliło ideę masy krytycznej, cieszyli się z możliwości wzięcia w niej udziału i już czekają na następną taką imprezę, która odbędzie się pod koniec września.

Stowarzyszenie Rowerem Do Przodu serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do udanego przebiegu VI Masy Krytycznej. To wydarzenie nie odbyłoby się, gdyby nie ich pomoc i wsparcie.

Aleksandra Górska

wazenie konkurs_velo
Masa krytyczna w stylu retro - Zielona Góra riksza

fot. Magdalena Kościańska, www.magicsuitcase.pl

fot. Maciek Porębski, maciekporebski.pl

fot. Kamila Zięba

fot. Paulina Czarnecka https://www.facebook.com/paulinaczarnieckaphotography

 

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj