Relacja z zawodów Enduro Trophy w Brennej

Za nami druga w tym roku edycja Enduro Trophy. W ostatnią sobotę, 15 czerwca, tłum żądnych najwyższej próby wrażeń rowerzystów zawitał do Brennej. Ta urocza miejscowość jeszcze nigdy nie zgotowała nam nieprzyjemnych niespodzianek – także i tym razem piękna pogoda, więcej niż przyzwoita frekwencja i ciekawa trasa pozwalały sądzić że weekend upływający pod szyldem ET będzie bardzo udany.

Tak było w istocie. Pierwsi zawodnicy w goszczącym nas ośrodku „Hucuł” pojawili się już w czwartek! W piątek dojechała kolejna porcja startujących, w sobotę rano kolejni i w ten sposób w sumie na starcie stanęło 149 osób. Po tradycyjnej krótkiej odprawie zawodnicy ruszyli na start pierwszego odcinka specjalnego- trawersu. Organizatorzy wzięli do serca krytyczne głosy na temat trasy w Wilkowicach i przygotowali odcinki doskonale odpowiadające swoim nazwom. Trawers był prawdziwym trawersem, podjazd niejednego zmusił do kapitulacji i pokornego spaceru do mety, a trzy zjazdy o zupełnie odmiennym charakterze dostarczyły solidnej dawki adrenaliny i endorfin każdemu z zawodników.

Na równi ze zjazdami emocjonująca była walka o podium. Poziom zawodów rośnie z edycji na edycję i niejeden wykręcając „życiówkę” i czas, który mógłby zapewnić zwycięstwo w zeszłym roku musiał tym razem zadowolić się miejscem w drugiej lub nawet trzeciej dziesiątce. W walce o podium do głosu doszła tym razem stara gwardia – złoto i srebro przypadło odpowiednio Arkowi Perinowi i Marcinowi Motyce, którzy ukończyli zawody z tą samą ilością punktów. Ze stratą tylko jednego punktu, trzecie miejsce wywalczył Remik Ciok – wywrotka na jednym z oesów przekreśliła szanse na zwycięstwo.

Po zawodach na każdego czekał posiłek regeneracyjny w postaci wyśmienitego żurku i zimnego piwka. Około godziny 21.00 zaczęło się tradycyjne show – dekoracja zwycięzców i losowanie nagród wśród startujących, a godzinę później wystartował szósty odcinek specjalny – czyli afterparty. Podobnie jak w zeszłym roku, zaczęło się od mocnego uderzenia – specjalnie dla zawodników ET zagrała Załoga Andrzeja, która sądząc po permanentnie zajętym parkiecie idealnie wpasowała się w gusta startujących punkowo-folkowym klimatem swoich kawałków. Zespół skończył grać po północy, natomiast najtwardsi poszli do łóżek około 6.00 rano…

Kolejna edycja już 20 lipca w Zawoi. Serdecznie zapraszamy!

Skrócone wyniki zawodów:

ENDURO:

 1. Arkadiusz Perin
 2. Marcin Motyka
 3. Remigiusz Ciok
ZJAZDY:

 1. Arkadiusz Perin
 2. Remigiusz Ciok
 3. Jakub Jonkisz
MASTERS:

 1. Roman Kwaśny
 2. Piotr Dobrzański
 3. Tomasz Kohler
PODJAZDY:

 1. Remigiusz Ciok
 2. Marcin Motyka
 3. Daniel Stekla
KOBIETY:

 1. Karolina Kulik-Trzebieniak
 2. Agnieszka Szor
 3. Marta Bosy
HARDTAIL:

 1. Tomasz Filinger
 2. Patryk Kalinowski
 3. Daniel Stekla

 

 

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj