Team BGŻ

Transferowe ruchy na kolarskim podwórku dobiegły już końca. Szczęśliwcy załapali się na zagraniczne kontrakty, spora część kolarzy zmieniała barwy, a jeszcze inni zasilili nowo powstałe drużyny. Jedną z nich będzie w nadchodzącym sezonie Team BGŻ, drużyna powstała na fundamentach grupy DHL Author pod kierownictwem Zbigniewa Szczepkowskiego.

Na początek warto zacząć od podania adresu strony internetowej nowego zespołu, która funkcjonuje już od kilku dni – http://www.teambgz.pl.  Barwy Team BGŻ, będzie reprezentować 12 kolarzy, wśród których znajdą się m. in. Krzysztof Jeżowski, czyli popularny „Jeżu„, a także Radosław Romanik, noszący w peletonie przezwisko „Dziadka„. Cały skład, jak i informacje na temat wszystkich kolarzy możecie znaleźć w tym miejscu. Dyrektorem sportowym będzie wspomniany już wcześniej Zbigniew Szczepkowski, który wraz ze swoim asystentem Szymonem Krotoszem i masażystą Zbigniewem Broszczakiem wspomagać będą kolarzy od technicznej strony. Sami zawodnicy zakończyli już całkiem niedawno pierwsze 10-dniowe zgrupowanie w Zakopanem, gdzie poza budowaniem bazy tlenowej realizowali także trening na siłowni i basenie. Zdjęcia ze zgrupowania jak i krótka relacja dostępne są na stronie teamu.

Poza tytularnym sponsorem, czyli Bankiem BGŻ, który nie od dziś wspiera kolarstwo w naszym kraju, zawodnicy będą korzystać ze sprzętu dystrybuowanego przez Dobre Sklepy Rowerowe i firmę Velo. Rower, na którym będą podążać do licznych zwycięstw to Author CA7700 na 2011 rok.

Myślę, że nie muszę poświęcać temu modelowi zbyt dużo czasu, ponieważ jak mogliście się nie tak dawno przekonać czytając moją notkę, trenuje na nim (przygotowując się do zimowego sezonu) sama Justyna Kowalczyk. Miejmy nadzieję, że i kolarzom Teamu BGŻ przyniesie on szczęście w nadchodzącym sezonie. Pozostały sprzęt, z którego będą korzystać zawodnicy to: opony Panaracera, oleje i środki czyszczące Finish Line, trenażery Tacxa, buty Sidi, siodełka San Marco, kaski METa, pancerze Gore Ride On, a także akcesoria takich firm jak Accent, SKS czy CatEye.

Gorąco polecam śledzenie strony internetowej grupy, gdyż patronat medialny objął sam portal bikeworld.pl i komentator Eurosportu Adam Probosz.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj