Krakowscy rowerzyści wspólnie finansują swoje święto

W dniach 2-8 czerwca 2014 roku w Krakowie po raz szósty odbędzie się Święto Cykliczne. To największy festiwal kultury rowerowej w Polsce. Wydarzenie jest wyjątkowe pod wieloma względami. Jednym z nich jest sposób finansowania Święta.

Festiwal jest tworzony przez grupę około 50 organizatorów oraz wolontariuszy. Imprezę wspierają firmy działające na lokalnym rynku, ale duża część budżetu pochodzi ze składek samych rowerzystów.

Organizatorzy Święta Cyklicznego po raz drugi postanowili skorzystać z tzw. crowdfundingu czyli finansowania społecznościowego. To coraz popularniejszy w Polsce sposób pozyskiwania środków na projekty społeczne. Pozwala na włączenie się w organizację wydarzenia wszystkich uczestników oraz osób przychylnych danej idei.
Dzięki pieniądzom z crowdfundingu młodzi polscy wokaliści i zespoły mogą wydawać płyty w zagranicznych wytwórniach, a podróżnicy zdobywają kolejne odległe cele. Każdy z fundatorów dzięki swojemu wkładowi pomaga zrealizować projekt, a tym samym staje się ojcem sukcesu.

W serwisie Polak Potrafi pod adresem polakpotrafi.pl/projekt/swieto-cykliczne do 1 czerwca można wesprzeć Święto Cykliczne. Celem jest zebranie 15 000 zł, które umożliwią organizację wszystkich atrakcji. Do tej pory udało się zgromadzić ponad 11 000 zł. Na fundatorów czekają atrakcyjne upominki oraz usługi, w tym profesjonalny serwis roweru czy wycieczka rowerowa, która jest doskonałym prezentem np. dla pracowników firmy.

Pełny program Święta Cyklicznego można odnaleźć na stronie internetowej pod adresem krakow.swietocykliczne.pl. Aktualne informacje są również publikowane w serwisie Facebook pod adresem www.facebook.com/SWIETO.CYKLICZNE.KRK

Święto Cykliczne - logo i napis

Dodatkowych informacji udziela:
Joanna Pieśluk | tel.: 504 770 480  | e-mail: joanna.piesluk@swietocykliczne.pl

Organizator festiwalu Święto Cykliczne:
Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów

Partnerzy festiwalu Święto Cykliczne:
Marszałek Województwa Małopolskiego
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie
Muzeum Lotnictwa Polskiego
Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida
Stowarzyszenie Nadzieja przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących
Grolsch ArtBoom Festival
Sheraton Kraków Hotel
Pauza In Garden

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj