No i momy po ptokach… cykl Hołda Race zakończony!

To było zakończenie wakacji w iście zakręconym stylu. Zmienna pogoda, pył węglowy, a wokół setki latających piłeczek golfowych. Tak w skrócie można określić to, co działo się pierwszego września na terenie Srebrnych Stawów w Bytomiu.

W tej niecodziennej scenerii ściągali się zawodnicy, na drugim wyścigu z cyklu Hołda Race organizowanym przez Grupę Kolarską Gomola Trans Airco. Nawet aura była po stronie kolarzy – poranna mżawka sprawiła, że warunki na trasie stały się wręcz optymalne, bez błota i kurzu.

Na starcie, który znajdował się na terenach Armada Golf Club w Bytomiu zameldowało się prawie 250 zawodników. To właśnie oni stanęli do walki z pozostałościami po tamtejszej kopalni Szombierki. Wymagająca i długa pętla, licząca ponad 6 kilometrów, dała się głęboko we znaki wielu z nich, jednak żaden nie ukrywał radości z pokonania trasy.

W najmocniej obsadzonym wyścigu, kategorii Elity mężczyzn, bezapelacyjnie i z dużą przewagą wygrał Mariusz Kozak (RMF FM – Rockstar Energy Drink), który wyprzedził swojego teamowego kolegę – Michała Cąpałę oraz bytomianina Andrzeja Binkowskiego, który wygrał z wieloma innymi faworyzowanymi zawodnikami.

Wśród kobiet najmocniejsza okazała się Ewa Karchniwy, która wzięła rewanż na swojej teamowej koleżance, Dagmarze Drabik (obie Choma Team) za chorzowską edycję Hołda Race. Miejsca na podium uzupełniła, znajdującą się ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji, Natalia Kołodziej (TSR Team).

Zaciętą walkę kibice obserwowali w wyścigu Masters I (30-39 lat), gdzie Rafał Nogowczyk, po ataku na ostatnich metrach pokonał brązowego medalistę Mistrzostw Polski, Mirosława Bieniasza (KCP ELZATREGAMET Bieniasz). Trzecie miejsce zajął Paweł Mieszczak (Bikehead MTB Team).

Bytomska edycja Hołda Race cieszyła się ogromnym zainteresowaniem także wśród najmłodszych. Do konkurencji stanęło 70 dzielnych zawodników i zawodniczek. Z ogromnym zaangażowaniem brali udział we wszystkich atrakcjach przygotowanych specjalnie dla nich. Tor przeszkód, malowanie twarzy, wspaniałe warsztaty tworzenia dzieł sztuki z materiałów „z odzysku” i oczywiście koronny wyścig z podziałem na kategorie. Dzieci dzielnie walczyły o miejsca na podium. Na zakończenie wylosowany został rower ufundowany przez sklep rowerowy Kucharski Rowery, który trafił w ręce dzielnego zawodnika. Dziękujemy wszystkim dzieciom za zabawę i zapraszamy za rok!

Pula nagród w tej edycji wyniosła ponad 10000 zł, a głównymi sponsorami byli: sieć sklepów Dobre Sklepy Rowerowe, właściciel i przedstawiciel na Polskę zegarków marki Bisset, sklep rowerowy Kucharski Rowery z Bytomia. Projekt współfinansowany był z środków gminy Bytom, a mocne wsparcie organizacyjne zapewniło Bytomskie Stowarzyszenie Rowerowe oraz Armada Development – właściciel terenu, na którym rozgrywane były zawody.

Kilka słów po zakończonej imprezie udzielił także Dariusz Tiffert – Dyrektor wyścigu.

Na inaugurację zawodów z cyklu Hołda Race w tym roku złożyły się dwie edycje: 26 maj – Park Śląski w Chorzowie oraz 1 wrzesień – Srebrne Stawy w Bytomiu. Ciężka praca włożona w przygotowanie i organizację zawodów została wynagrodzona zadowoleniem zawodników. Zarówno trasy zawodów obu edycji, jak i gry i zabawy dla najmłodszych spotkały się z dużym uznaniem ze strony uczestników. Największą nagrodą dla nas organizatorów jest właśnie zadowolenie zawodników. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w obu imprezach i zapraszamy za rok, szczegóły wkrótce.

Zapraszamy do galerii z Hołda Race, do której wciąż dodajemy nowe zdjęcia. Pełne wyniki dostępne na stronie zawodów. A kolejne edycje Hołda Race już za rok. Bądźcie czujni!

holdabytom3 holdabytom5 holdabytom6 holdabytom2 holdabytom1 holdabytom4

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj