Accent Ultra – test zawodnika

W ramach współpracy naszego klubu z marką Accent miałem okazję testować kilka produktów tej marki podczas tego sezonu. Wśród nich znalazła się koszulka termoaktywna Ultra – nowość w ofercie na 2013 rok. Przez ponad dwa miesiące miałem okazję trenować w tej koszulce.  Poniżej zamieszczam jej krótką recenzję.

Materiał i wykonanie
Materiał z którego wykonana jest koszulka jest lekki i bardzo przyjemny w dotyku. Pod pachami i w miejscach styku z szelkami spodenek kolarskich znajdują się otworki microclima® które pomagają w odprowadzaniu potu.  Jakość wykonania koszulki jest bardzo dobra – większość szwów jest płaskich i dobrze zabezpieczonych, brak wszytych metek i znaczków (są nadrukowane i nieodczuwalne przy noszeniu – nie ma problemów z obcieraniem). Dużym plusem jest dla mnie krój, odpowiedni dla postury kolarza oraz elastyczność zastosowanego materiału. Dobre dopasowanie jest podstawowym warunkiem żeby tego typu koszulka spełniała swoją rolę.

Użytkowanie
Koszulkę użytkowałem przez 2 miesiące jako bazę pod koszulkę kolarską  w bardzo różnych warunkach atmosferycznych oraz jako koszulkę do ćwiczeń na siłowni. W moim odczuciu najlepiej sprawdza się gdy temperatura nie przekracza ok. 20C. Gdy jest znacznie cieplej, materiał nie radzi sobie z odprowadzaniem ciepła i robi się za gorąco. Odprowadzanie wilgoci stoi na dobrym poziomie, po zdjęciu przepoconej bielizny skóra w ciągu kilku chwil jest całkowicie sucha. Dużym plusem koszulki są zastosowane w niej jony srebra. W ramach testu koszulkę użytkowałem bez prania przez 3 kolejne dni.  Mimo intensywnego wykorzystania nie pozostał na niej nieprzyjemny zapach.

Materiał schnie szybko, już po kilku godzinach w zamkniętym pomieszczeniu koszulka nadaje się do kolejnego wykorzystania. Mimo wielokrotnego prania koszulka zachowała pierwotny kształt, nie pojawiły się na niej żadne zmechacenia.

Podsumowanie
Accent stworzył udany produkt, który dobrze sprawdzi się jako pierwsza warstwa odzieży pod warunkiem że nie będziemy go użytkować przy bardzo wysokich temperaturach. Sugerowana cena detaliczna jest przystępna, co sprawia że koszulka jest godna uwagi.

Czas użytkowania: 2 miesiące

Zalety:

– Anatomiczny krój

– Wytrzymałość

– Elastyczny i odporny na mechacenie materiał
– Dobre odprowadzanie wilgoci od ciała

– Zawartość jonów srebra
– Krótki czas schnięcia

Wady:
– Zbyt ciepła przy wysokich temperaturach

Kamil Pomarański

Koszulka Accent Ultra test Kamil Pomaranski Accent-ultra-test (3) Accent-ultra-test (2)

 

 

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj