Nowinki z obozu kolarzy Górnik Wałbrzych DSR AUTHOR

Kolejna seria pucharu polski za nami. Do Gostynia pojechali: Krzysztof Skibiński, Bartłomiej Polkowski, Michał Nowak, Monika Lasota i Katarzyna Pawłowska. Jak zwykle zawodnicy zaczęli rywalizację od jazdy indywidualnej na czas. Znakomite 5 miejsce w rywalizacji juniorów wywalczył  Skibiński. 41 był Polkowski, natomiast junior młodszy Nowak był 45. W rywalizacji juniorek 16 miejsce zajęła Pawłowska, a 17 była Lasota. Dzień drugi to start wspólny i tu najlepiej spisała się Monika Lasota,  która po deszczowej końcówce linię mety przekroczyła na 11 miejscu. Kolejne punkty potrzebne do zakwalifikowania się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zdobył Michał Nowak który finiszował jako 34. Pozostali przyjeżdżali na metę na dalszych miejscach w peletonie.

Za nim nasi pojechali na PP do Gostynia dziewczęta ścigały się w Legnicy, gdzie przy wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich rozegrane zostały kryteria uliczne dla Młodzików i kobiet open. Nikola Bartków zajęła 3 miejsce natomiast jej koleżanka klubowa Wiktoria Węgrzynowska uplasowała się tuż za nią na miejscu 4.

Z pucharu narodów wrócił Paweł Przewięda, który przez ostatnie dni z reprezentacją polski startował w Czechach w Wyścigu Pokoju. Jego miejsca na etapach były odległe, a 5 etapową rywalizację w jednym z najtrudniejszych wyścigów w Europie dla tej kategorii wiekowej skończył na 110 miejscu. Dla zawodnika DSR Author był to pierwszy tak ważny start w dotychczasowej karierze.

Z dobrej strony w Zielonej Górze pokazała się Nikola Bartków, która w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Makroregionu zajęła 7 miejsce. Nasza młodziczka na równi rywalizowała z koleżankami które na co dzień specjalizują się w konkurencji mtb. W dziesiątce była by też Wiktoria Węgrzynowska jednak przebita opona wyeliminowała ją z rywalizacji. W kategorii żaków 4 był Karol Woźniak a 6 była Julia Kowalska.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć ze zmagań w Pucharze Polski w Gostyniu :

http://lkksgornik.pl/index.php/nggallery/2014/puchar-polski-gostyn?page_id=162/

oraz kryterium w Legnicy:

 http://lkksgornik.pl/index.php/nggallery/2014/male-grody-piastowskie?page_id=162/

 

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.