Nowe oblicza rowerów czyli pojazdy z duszą i pomysłem

Bardzo cenię kreatywne odnawianie starych rowerów (jak i pomysłowe nadawanie indywidualnego charakteru tym całkiem nowym), dlatego z chęcią, co jakiś czas będę ten temat poruszała. Po hiszpańskich kierownicach (diabeł tkwi w szczegółach) i dwudziestu jednośladach w różnych odsłonach rodem ze Słowenii, przychodzi kolej na pierwszą (i z pewnością nie jedyną!) rodzimą porcję pomysłów, wcielonych w życie za sprawą rzemiosła i pasji.

Dwa miejsca, dwa duety, dwie pracownie, w których rowery otrzymują nowe życie. Jedna – młoda i rozwijająca się prężnie, druga – z całkiem pokaźnym stażem. W obu dzieją się fajne rzeczy, które możemy podpatrzeć przez dziurkę od klucza, czas więc przyłożyć oko – i podejrzeć trochę:

SK Bicycles – szczerość, zapał i pasja

Konrad i Sebastian to dwójka młodych  znajomych z Makowa Podhalańskiego. Zawodowo zajmują się innymi rzeczami – Konrad pracuje w fabryce, a Sebastian wykonuje tatuaże. Po godzinach wykorzystują swoje umiejętności, oddając się rowerowej pasji – obaj prowadzą warsztat od strony technicznej, a ponad to – pierwszy odpowiada za dokumentację fotograficzną, drugi zamienia igłę tatuażysty na pędzel, a obrazy na ciele na malunki na rowerowych ramach. Jak twierdzą, rowery zawsze były dla nich czymś ważnym. Niedawno udało nam się wywalczyć zgodę na budowę skateparku w naszym mieście. Dzisiaj skatepark jest już czynny. Nie mieliśmy z tego żadnych korzyści poza satysfakcją  zrobienia czegoś pożytecznego. Choć w tym, co robią stawiają praktycznie pierwsze kroki, widać w tym zapał, a chęć, z jaką opowiadają o swoim działaniu naprawdę przekonuje i zaraża pasją. 

sk_bicycles1

sk_bicycles

sk_bicycles5

sk_bicycles4

sk_bicycles3

Jak piszą na facebookowej stronie: Tworzymy projekty rowerów, które mogą zainteresować osoby bez względu na wiek i płeć. Postanowiliśmy odrestaurowywać stare rowery, zachowując ich duszę, ale ulepszając nieco ich kondycję. W głowach mamy wiele pomysłów na niepowtarzalne rowery, których nigdzie nie spotkasz… A więcej informacji, aktualności, zdjęć z pracy w toku i realizacji SK Bicycles można zobaczyć właśnie na Facebooku.

Jakoobcycles – dwie dekady doświadczeń

Pracownia, prowadzona przez Jakuba i Jarka w Brwinowie, działa od 1994 roku czyli już 20 lat. Za jej drzwiami dokonywane są renowacje rowerów, odbywa się lakierowanie i składanie rowerów na zamówienie. Zaczęło się od drobnych, podstawowych usług naprawczych, z czasem pojawiła się specjalizacja – i obecnie Jacoobcycles zapewnia kompleksową usługę w zakresie serwisu rowerów. To były czasy kiedy nikt nie wiedział, co to rower górski, na szosówkę było stać tylko bardzo bogatych lub posiadali je zawodnicy zrzeszeni w klubach kolarskich – wspominają swoje początki z lat 90. Z czasem wszystko się zmieniało, nastała moda na tzw. górale. Teraz rower przeżywa drugą młodość. Często jeden użytkownik posiada dwa i więcej rowerów. 

jacoobcycles_merkury

merkury

jacoobcycles_chopper

jacoobcycles_cc

jacoobcycles_taxi
Trzeba przyznać, że panowie z brwinowskiej pracowni przez lata zebrali na koncie sporo ciekawych i cieszących oko realizacji, a obok wspomnianych szosówek i „górali” można znaleźć tu cruisery, choppery czy holenderki. Więcej zdjęć realizacji, rowerów „przed” i „po” – we flickrowym albumie pracowni Jakoobcycles.
Wszystkie fotografie udostępnione zostały dzięki uprzejmości właścicieli obu pracowni.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

2 komentarze

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj