O rowerach dla dużych i małych – relacja z wrocławskiej akcji TEMAT ROWER

Na początku lipca zapraszałam na panel edukacyjny „Rowerem z dzieckiem i do pracy”, odbywający się w ramach akcji TEMAT ROWER – jednej z części wrocławskiego Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH. Czas na małą relację z wydarzenia.

Panel otwierała prezentacja dotycząca bezpieczeństwa na drodze, prowadzona i moderowana przez Borysa Aleksego, redaktora naczelnego Magazynu Rowerowego. Oprócz ogólnych zasad, które mają ułatwiać dorosłym rowerzystom bezpieczne poruszanie się po drogach, poruszony został temat bezpieczeństwa małych podróżników – omówiono wyposażenie pojazdu na krótsze i dłuższe wyprawy, typy fotelików dziecięcych, była również mowa o tym, kiedy wybrać przyczepkę i czym kierować się podczas dokonywania jej zakupu.

BWA x RAP SZALET przedstawiają TEMAT ROWER

BWA x RAP SZALET przedstawiają TEMAT ROWER

Potem przyszedł czas na moją opowieść o rowerze w świecie obrazów – „Dwa koła i moc wyobraźni czyli rower w świecie ilustracji” – o tym, jak  rower inspiruje twórców i jak twórcy inspirują odbiorców do tego, by na rower wsiadać. Obok swoich prac pokazałam wybrane przykłady  prac ilustratorów i grafików z różnych części świata – te, które lubię podziwiać, oglądać i które uważam za sztandarowe i godne uwagi. Było więc m.in. o ilustrowanych magazynach, o pracach tworzonych z części rowerowych i o tym, jak wiele oblicz może mieć połączenie ilustracji i tematyki rowerowej.

BWA x RAP SZALET przedstawiają TEMAT ROWER

BWA x RAP SZALET przedstawiają TEMAT ROWER

Po prezentacji odbyły się warsztaty z najmłodszymi uczestnikami wydarzenia, w trakcie których, dzięki Dobrym Sklepom Rowerowym , dzieci mogły wcielić się w projektantów grafik na jednoślady. Najmłodsza z artystek miała 20 miesięcy, a ogólnie rzecz biorąc ekspresja małych twórców wykraczała poza rowerowe ramy (a niekiedy i poza kartkę papieru). Warsztatowa grupa otworzyła mały cykl projektowania, kolorowania i wymyślania grafik rowerowych – przez dzieci, dla dzieci. Kolejne próby podejmowane zostały w ciągu ostatnich dni, w ramach wakacyjnych warsztatów plastycznych w BWA Zielona Góra. Już niebawem na Blogu Rowerowym – kącik dla najmłodszych rowerzystów i galeria prac małych uczestników obu warsztatów.

BWA x RAP SZALET przedstawiają TEMAT ROWER

BWA x RAP SZALET przedstawiają TEMAT ROWER

BWA x RAP SZALET przedstawiają TEMAT ROWER

Równolegle odbywało się zwiedzanie wystawy Velodream – goście oprowadzani byli przez kuratorkę wystawy, Joannę Stembalską. Była  to nie tylko okazja ku temu, by obejrzeć prace, ale i wysłuchać historii o nich.

BWA x RAP SZALET przedstawiają TEMAT ROWER

Całość wieńczył Rap Szalet, również odbywający się w ogrodzie BWA – wieczorna impreza przy akompaniamencie DJ-ów (którzy zresztą przygrywali nam w tle również za dnia) zgromadziła bardzo dużo zainteresowanych.

Wydarzenia odbywające się w ramach Biennale  będą trwały do końca sierpnia. Aktualności można śledzić na bieżąco na facebookowych profilach:  OUT OF STH oraz BWA Wrocław.

Fot. Justyna Fedec, Feliks Marciniak

 

 

 

 

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj