Accent Stream – Test

Okulary sportowe to niewielki, choć bardzo istotny element ekwipunku rowerzysty. Popularnie wykorzystywane przez zawodowych kolarzy. Kreują image zawodnika. Jednak nie można ich traktować jedynie w roli bezużytecznego gadżetu, gdyż spełniają bardzo ważną funkcję, jaką jest ochrona wzroku.

Ze względu na charakter dyscypliny, oczy rowerzysty przez cały czas jazdy narażone są na działanie szkodliwych warunków. Okulary rowerowe chronią wzrok przed działaniem słońca, a także przed wiatrem, kurzem i ciałami obcymi. Ograniczają ryzyko urazów. Zapewniają komfort. Ich rola jest, więc niezastąpiona. Z tego powodu, każdy rowerzysta, bez względu na zaawansowanie powinien się w nie wyposażyć.

Kolekcja okularów sportowych, Accenta jest bogata. Od 5 lat z satysfakcją korzystam z produktów tej firmy. Miałem możliwość przetestować już kilka modeli i za każdym razem byłem bardzo zadowolony. W zeszłym sezonie wraz z całą drużyną Dobrych Sklepów Rowerowych testowaliśmy bardzo udany model, jakim jest Stream.

Stream to przeciwsłoneczne okulary sportowe. Znajdujące się w średnim przedziale cenowym. Do testów dostałem okulary w bardzo atrakcyjnym stylowym białym kolorze, z przyciemnianymi szarymi soczewkami z niebieskim lustrem. Model ten świetnie spisuje się w słoneczne dni. Zarówno podczas jazdy szosowej jak i terenowej. Wyposażone w filtr UV 400 poliwęglanowe soczewki dają odpowiedni poziom przyciemnienia w jaskrawym otoczeniu. Niwelują odbicia i refleksy świetlne. Okulary są lekkie, komfortowe. Bardzo dobrze trzymają się na nosie. Na to niezaprzeczalnie wpływ mają zamontowane na aluminiowym stelażu, wygodne, anatomiczne, gumowe noski. Dopasowana, zabudowana, aerodynamiczna konstrukcja nylonowych oprawek gwarantuje bardzo wysoki poziom protekcji. Zapobiega dostawaniu się kurzu i pyłów do oka. Ochrania przed światłem padającym z boku. Jednocześnie zapewniony jest odpowiedni poziom wentylacji. W większości przypadków nie było, więc problemu z zaparowywaniem soczewek, nawet w trakcie pokonywania najbardziej stromych podjazdów, co osobiście przetestowałem na maratonach w upalnym Ustroniu czy słonecznej Istebnej.  Podsumowując mój test mogę śmiało przyznać, że Accent Stream to naprawdę bardzo udany, świetnie spisujący się model okularów. Spełnił moje oczekiwania w 100%.

Specyfikacja

Przeciwsłoneczne okulary sportowe. Wytrzymałe, aerodynamiczne oprawki wykonane z nylonu. Bezodpryskowe soczewki poliwęglanowe. Filtr UV 400. Powłoki antyrefleksyjna i redukująca zaparowanie soczewek. Wymienne, gumowe noski osadzone na aluminiowym pałąku. W komplecie czarny pokrowiec i regulowany, elastyczny pasek trzymający okulary na głowie.

Waga: 25 g + 5 g (gąbka) + 4 g (pasek)

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj