MET – nowości dla naszych milusińskich

Oprócz wcześniej opisywanych nowości wśród kasków szosowych oraz MTB w ofercie włoskiej firmy MET znajdziemy również kilka propozycji dla najmłodszych adeptów kolarstwa.

W obecnym sezonie została odświeżona całkowicie kolorystyka kasków Elfo i Genio. W przypadku kasków dziecięcych, tak samo jak to miało miejsce przy kaskach szosowych i MTB, firma MET dla każdego kasku podaje informacje dotyczące poziomu chłodzenia oraz powierzchni styku z głową.

Ale od początku…… Jak już wspomnieliśmy tegoroczne kaski dziecięce zostały poddane gruntownemu odświeżeniu kolorystycznemu. Zarówno w mniejszej wersji (kask Elfo) jak i w większej (Genio) znajdziemy 6 opcji kolorystycznych. Tak bogata oferta kolorystyczna sprawia, że każde dziecko, czy to dziewczynka czy chłopak, znajdą coś dla siebie. Obydwa modele zostały wykonane w technologii Integral In-Molding, a więc skorupa i wypełnienie są ze sobą zespolone na całej powierzchni kasku. Oczywiście kaski Elfo i Genio wyposażone są w siateczki zapobiegające dostaniu się owadów do środka oraz w antyalergiczne wkładki. Elfo i Genio zostały wyposażone w system Bimbi-Secure. Co to takiego?? Jest to wewnętrzne wyprofilowanie kasku w taki sposób, który zapewnia optymalną ochronę ciemiączka małego dziecka. Skorupa kasku w żadnym miejscu nie dotyka głowy dziecka, a w przypadku uderzenia rozprasza energię tak by jak najbardziej chronić wrażliwe obszary małej główki. Obydwa kaski zostały również wyposażone w system dopasowania Safe-T E-Twist a więc w system z tylnym światełkiem oraz w klamrę Anti-Pinch, czyli w bezpieczną klamerkę, którą można łatwo zapiąć i rozpiąć bez obawy o to, że przyszczypniemy skórę dziecka podczas zapinania. Mniejszy kask Elfo oferowany jest w rozmiarze 46-53 cm, a jego waga to 230 g. Natomiast kask Genio jest nieco większy i oferowany jest w rozmiarze 52-57 cm przy wadze 250 g.

Kolejnymi kaskami dla najmłodszych, które zostały odświeżone kolorystycznie, to Buddy i Super Buddy. W tym przypadku mamy do wyboru dwie nowe opcje kolorystyczne. Oprócz antyalergicznych wkładek, siatki przeciw owadom czy klamry Anty-Pinch, które mogliśmy znaleźć w poprzednich modelach, obydwa kaski zostały wykonane w technologii Twin Shell. W technologii tej skorupa zewnętrzną zespalana jest z wypełnieniem po kształtowaniu. Dzięki temu obniża to koszty produkcji, a bezpieczeństwo pozostaje na tym samym, wysokim poziomie. Kaski Buddy oraz Super Buddy zostały wyposażone w system dopasowania Safe-T Twist 2, czyli w pokrętło regulacyjne umożliwiające szybkie dopasowanie kasku za pomocą jednej reki. Kask Buddy dostępny jest w rozmiarze 46-53 cm i waży 220 g. Natomiast kask Super Buddy można nabyć w rozmiarze 52-57 cm przy wadze 260 g.

Pamiętajmy, przed każdą wyprawą rowerową zakładajmy naszemu dziecku kask, bez względu czy będzie jeździło samemu na rowerku czy z nami w foteliku. Uczmy dziecko od początku, że na rowerze czy hulajnodze jeździmy w kasku. Sami też zakładajmy na głowę kask, gdy wybieramy się na rower czy rolki. Dzieci uczą się przez naśladownictwo swoich wzorów, czyli nas rodziców. Ciekawe wzornictwo i niepowtarzalne aplikacje na skorupach kasków MET mogą tylko zachęcić dzieci do ich noszenia.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj