Już niebawem Bicycle Film Festiwal w Warszawie – KONKURS: wygraj wejściówki na festiwal!

Na łamach Bloga Rowerowego poruszałam już niejednokrotnie tematykę filmowo-rowerową, prezentując filmy, w których rower odgrywał istotną rolę, opisując wrocławską akcję Bike Days czy wreszcie – pokazując 100 Hopties – nietuzinkowe kompozycje z części rowerowych, do których stworzenia zainspirowały autorkę (Jennifer Beatty –  przyp.) między innymi właśnie filmy i filmowe plakaty. A już 13. września w Warszawie odbędzie się Bicycle Film Festiwal –  impreza o zasięgu ogólnoświatowym, na którą warto zawitać bo łączy w sobie same dobre rzeczy w równie dobrym wydaniu – przede wszystkim: rower, film, muzykę. Będzie to pierwsza polska edycja tego wydarzenia. Poniżej – więcej o samym festiwalu i konkurs rowerowo-filmowy dla tych, którzy lubią uruchamiać swoją wyobraźnię i chcieliby wziąć w nim udział osobiście!

Bicycle Film Festiwal na świecie

Bicycle Film Festival odbył się już w kilkudziesięciu miastach na całym świecie (ostatnio impreza zagościła w Moskwie i Helsinkach) i we wszystkich miejscach stała się niezwykłym impulsem dla środowiska miejskich rowerzystów. Celem imprezy jest prezentacja miejskich trendów i rowerzystów jako jednej z najbardziej kulturotwórczych grup na świecie. Ważnym elementem festiwalu jest promocja zdrowego trybu życia i ekologicznych form transportu. W trakcie imprezy odbywają się wystawy, seanse filmowe i koncerty, które dają szansę zaprezentowania się zarówno znanym artystom, jak i początkującym twórcom. Na imprezach gościli lub występowali m.in. Karl Lagerfeld, Joseph Gordon-Levitt, Roisin Murphy, a także Metronomy.

Pomysłodawcą imprezy jest nowojorczyk Brendt Barbur, który w 2001 roku postanowił zorganizować festiwal po tym, jak sam został potrącony przez samochód w trakcie jazdy na rowerze. Ten nieszczęśliwy incydent stał się początkiem historii niezwykłej imprezy, a osobiste zaangażowanie Barbura spowodowało, że idea Bicycle Film Festival rozprzestrzeniła się na kolejne kraje. Założyciel i dyrektor BFF będzie specjalnym gościem pierwszej polskiej edycji festiwalu.

Program Bicycle Film Festival Warszawa

Program polskiej edycji festiwalu został podzielony na cztery sekcje złożone z filmów spojonych rowerowym motywem. Po zakończeniu pokazów rozpocznie się impreza Goldsprint, w trakcie której uczestnicy będą mogli się zmierzyć z jazdą na stacjonarnych rowerach na rolce. Festiwal zakończy afterparty. Wszyscy widzowie będą mieli także okazję obejrzeć kolekcję rowerowych zdjęć autorstwa znanego polskiego fotografa Rafała Wielgusa, który od ponad dwudziestu lat zajmuje się utrwalaniem popisów entuzjastów snowboardingu, skateboardingu i kolarstwa.

Clean Spirit – sportowe oblicze roweru

Imprezę otworzy seans zatytułowany „Clean Spirit”, który rozpocznie się o godzinie 15:00. Zostanie w nim zestawiona spontaniczna radość z uczestnictwa w imprezie goldsprint („Spin!”, reż. Harry Zernike) z rywalizacją w profesjonalnym kolarstwie, które jako dyscyplina targane było kryzysami związanymi z dopingowymi oszustwami nawet najbardziej znanych postaci. Głównym punktem programu będzie dzieło „Clean Spirit” znanego holenderskiego reżysera Dirka Jana Roelevena – autora filmów dokumentalnych min. o Antonie Corbijnie, Pimie Fortuynie czy Louisie van Gaalu. Film prezentuje nowe pokolenie profesjonalnych zawodników, którzy mocno wierzą w sportową rywalizację pozbawioną niedozwolonego wspomagania. Widzowie przyjrzą się gwiazdom kolarstwa, takim jak chociażby Marcel Kittel i Mark Cavendish, w trakcie najsłynniejszego wyścigu na świecie – Tour de France.

Travel by Bike – przekraczanie granic na dwóch kółkach

Druga z sekcji zatytułowana „Travel by Bike” (godz. 17:00) będzie dla widzów niezwykłą podróżą przez najdalsze zakątki świata. Bohaterowie filmów, które zostaną zaprezentowane, przemierzyli całe kontynenty, przekraczali granice państwowe i udowodnili, że podróż na dwóch kółkach to nie tylko wielka przygoda, ale często także wyzwanie rzucone naturze. W programie znalazł się między innymi film czeskiego twórcy Kryštofa Hlůžego „Fix the Iceland”, który opowiada o niezwykłej rowerowej wyprawie przez islandzkie bezdroża, pola wulkaniczne i zamarznięte rzeki. Bohaterowie filmu „The Coldest March” Bena Picketta zabiorą widzów w podróż po wyjątkowo mroźnej Wielkiej Brytanii, a w „Melons, Trucks and Angry Dogs” prześledzimy rowerową wyprawę trasą o długości blisko 3100 km wiodącą z Londynu aż do Stambułu.

Cinematic Shorts – krótkie filmy z całego świata

Rozpoczynający się o 19:00 program „Cinematic Shorts” to interesująca panorama rowerowego świata w formie krótkich filmów. Odwiedzimy Afrykę, by poznać tamtejsze oblicze subkultury BMX („Bikelordz: Styles Alive Edition”, reż. Mikey Hart), a także Amerykę Łacińską, do której zabierze nas znany twórca rowerowych filmów Lucas Brunelle („Lucas Brunelle Off the Grid”, reż. Benny Zenga). Poznamy tracące na popularności wyścigi Steher („Stayer”, reż. Adrian Winkler), a także przyjrzymy się fenomenowi japońskich zawodów Keirin („Keirin: Leader Don’t Crash”, reż. Jonathan de Villiers). Widzowie będą mogli także spojrzeć na rower jako świadka ważnych momentów w życiu właściciela – od żałoby ojca po stracie syna („Boy”, reż. Justin Chadwick), po niezwykłe poszukiwanie miłości przy pomocy dwóch kółek („Philippa and Nancy”, reż. Paul Whyte, Ciarra Barry, Claire McInnes i Nora Smyth).

Urban Bike Shorts – rower w mieście

W ostatniej sekcji „Urban Bike Shorts” (godz. 21:00) widzowie zobaczą światowe metropolie z perspektywy cyklistów. Niemal nie zsiadając z rowerowego siodełka, będą mieli możliwość zmierzenia się z zakorkowanymi ulicami i wąskimi alejkami. Sekcja będzie interesującym podsumowaniem ważnego trendu, jakim jest rosnąca popularność roweru jako środka transportu w mieście. Widzowie będą mieli okazję prześledzić, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nowojorczyków na ścieżkach rowerowych („Bike Lane”, reż. Casey Neistat), będą towarzyszyć kurierowi rowerowemu („On Time”, reż. Ari Taub), brooklyńskiemu dostawcy pizzy („Delivery”, reż. Christopher Walker, Joshua Simpson, Michael Beach Nichols) i poznają zupełnie odmienne warunki rowerowych dostaw w Kairze („Bike for Bread”, reż. Claude Marthaler i Raphael Jochaud).

Pełny program festiwalu dostępny jest na oficjalnej stronie Bicycle Film Festival: http://www.bicyclefilmfestival.com/city/warsaw/

Bilety na polską edycję Bicycle Film Festival można kupować za pomocą serwisu Ale Bilet – http://www.alebilet.pl/bilety/bicycle_film_festival Wejściówki na poszczególne seanse w cenie 18 zł, zaś karnet na wszystkie pokazy – 45 zł. Bilety dostępne będą także w dniu festiwalu.

Za organizację polskiej edycji festiwalu odpowiadają agencje The Next Step i Freshly Baked Ideas, a także amatorska grupa kolarska We Ride.

Bicycle Film Festival Warszawa, 13.09.2014 r., klub 1500m2 do wynajęcia, ul. Solec 18/20.

(Źródło: informacja prasowa)

 konkurs bff

W związku z nadchodzącym wydarzeniem Dobre Sklepy Rowerowe przy współpracy z BFF Warsaw organizują konkurs fotograficzny, w którym można wygrać dwa podwójne zaproszenia na wybrany seans filmowy, odbywający się w ramach tegorocznego Bicycle Film Festiwal w Warszawie (wejściówki upoważniają również do wstępu na festiwalowe afterparty). Temat konkursu to „Rower – aktorem filmowym”. Daj swojemu rowerowi pięć minut sławy i wciel go w rolę wybranego bohatera filmowego!

By wziąć udział w konkursie, należy:

1. Wcielić swój rower w rolę aktora – umieścić go w scenografii nawiązującej do wybranego przez siebie filmu lub wystylizować sam pojazd na bohatera filmowego. Czy będzie to bohater pierwszo- czy drugoplanowy, czarny charakter czy superbohater – to zależy od Ciebie i Twojej wyobraźni!

2. Zdjęcie opublikować na swoim profilu na Facebooku (jako post  publiczny) z opisem zawierającym tytuł filmu oraz hashtag #bffwarsaw – opis jest warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w konkursie!

Spośród zdjęć konkursowych, widniejących pod hashtagiem #bffwarsaw wybiorę dwa moim zdaniem najciekawsze, najbardziej kreatywne i możliwie najlepiej oddające charakter wybranego filmu – a ich autorzy otrzymają podwójne zaproszenia na seans filmowy.

Fotografie konkursowe można umieszczać na Facebooku do czwartku, 11. września, do godziny 16.00. Zdjęcia umieszczone po tym terminie nie wezmą udziału w konkursie.

Nazwiska zwycięzców zostaną oficjalnie ogłoszone na łamach Bloga Rowerowego najpóźniej 12. września, do godziny 12.00. Dodatkowo osoby, które wygrają wejściówki zostaną powiadomione w prywatnej wiadomości na Facebooku o sposobie odebrania nagrody na miejscu (przy wejściu na festiwal).

………………………………………………………………………

12.09.2014 WYNIK KONKURSU:

Podwójne zaproszenie na wybrany seans filmowy wędruje do użytkowniczki Dian Ka.

 

 

 

 

 

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj