Zapowiedź wyprawy Balkan Expedition 2015

Damian Drobyk, jeleniogórski podróżnik rowerowy, szykuje się do następnej wyprawy. Tym razem planuje przejechać najwyższe i najtrudniejsze drogi oraz przełęcze Bałkanów, a także zdobyć kolejne szczyty do Korony Europy. Jak dotąd Damian zorganizował wiele samotnych wypraw i zdobył ponad 500 najwyższych i najtrudniejszych dróg Świata. W 2012 roku przejechał przez Indie, w 2013 przez całą Amerykę Północną, a rok później zwiedził Skandynawię.  Wcześniej przez wiele lat jeździł po większości pasm górskich Europy.

Balkan Expedition 2015 – rowerem po Bałkanach to wyprawa po najwyższych drogach krajów bałkańskich połączona ze zdobywaniem pieszym szczytów należących do Korony Europy – Grecji, Albanii, Macedonii, Kosowa, Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji oraz Słowenii. Wyprawa startuje 30-go maja i potrwa około półtora miesiąca. Przewidywalny dystans do przejechania to około 3500 kilometrów.

IMG_3925 IMG_5130

Półwysep Bałkański to ostatni większy zakątek Europy, po którym jeszcze nie jeździłem. Po raz kolejny łączę rowerową przygodę ze zdobywaniem szczytów należących do Korony Europy. Tym razem chcę zdobyć 8 najwyższych gór krajów na trasie wyprawy, wszystkie pieszo. Oczywiście obowiązkowo na liście znajdują się najwyższe rowerowe przełęcze, podjazdy i szczyty Bałkanów często przekraczające moją ulubioną wysokość 2000m n.p.m. Balkan Expedition 2015 to wyprawa powrotna, czyli z Berlina samolotem lecę do Aten, a stamtąd już rowerem poprzez poszczególne kraje i cele wracam do Polski.

trasa
Cele główne zbliżającej sie podróży to także najbardziej znane miejsca i największe atrakcje turystyczne. Bliższe poznanie historii i kultury krajów byłej Jugosławii oraz Grecji jest nie mniej ważne jak zdobywanie podjazdów. W wolnych chwilach poznam zapewne wiele życzliwych osób czy smaki zdrowej kuchni śródziemnomorskiej.

Więcej o wyprawie, przygotowaniu do niej, szczegółowa trasa i cele na stronie : www.balkany.damiandrobyk.pl

Codzienne wieści oraz galerie zdjęć bezpośrednio z trasy na profilu FB: www.facebook.com/DamianNaWyprawie

 

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj