„Ojcowie na start” – zapraszamy do Międzylesia

„Ojcowie na start” – to wezwanie jest także nazwą czwartej jesiennej edycji rodzinnego wyścigu rowerowego. Szkoła „Żagle” Stowarzyszenia „Sternik” zaprasza do udziału w sobotę 26 września w Międzylesiu na ternie dzielnicy Warszawa-Wawer. Poza wyścigiem dla drużyn: ojciec-dziecko, organizatorzy przewidzieli wiele wydarzeń towarzyszących, więc będzie to świetna okazja do spędzenia rodzinnej niedzieli!

LOGO - ONS

Trasa wyścigu została wytyczona ścieżkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Zasady są proste. Drużyna musi składać się z co najmniej dwóch osób – ojca i dziecka lub dzieci. Czas przejazdu liczony jest od momentu startu wyścigu do zgłoszenia się na mecie wszystkich członków drużyny. Wynik drużyny to czas dojazdu na metę ostatniego z jej członków. W zależności od roku urodzenia najmłodszego uczestnika drużyna będzie kwalifikowana w jednej z kategorii:

  • kategoria I –  2008 i młodsze
  • kategoria II – od 2006 do 2007
  • kategoria III – od 2004 do 2005
  • open – 2003 i starsze.

Wyścig „Ojcowie na start” rozpocznie się o godz. 11:00 i trwać będzie do godzin popołudniowych. Miejsce startu oraz mety usytuowane jest na polanie przy skrzyżowaniu ulic Świebodzińskiej i Maciejowickiej. Poprzednie edycje wyścigu organizowane jesienią i wiosną cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, co przełożyło się na liczbę kilkuset startujących rowerzystów.

Wydarzenie będzie miało charakter pikniku rodzinnego – przewidujemy dodatkowe atrakcje, tak by całe rodziny mogły kibicować startującym.  Po zakończeniu części sportowej przewidywany jest panel dyskusyjny na terenie Szkoły „Żagle” przy ul. Pożaryskiego 28, podczas którego będziemy rozmawiać o wyzwaniach ojcostwa, wychowaniu, a także roli ojca w rodzinie.

Rejestracja odbywa się poprzez stronę internetową: http://ojcowienastart.pl/zarejestruj-sie. Opłata wynosi 10,00 zł od drużyny (do dnia 21.09.2015). W przypadku rejestracji w dniu wyścigu opłata wyniesie 20,00 zł. Biuro zawodów będzie czynne od godz. 8:00 do 10:00. Pierwsza grupa zawodników wystartuje o godzinie 11:00.

Informacje organizacyjne:
Miejsce: Warszawa Międzylesie, dzielnica Wawer
Rejestracja: w dniu wyścigu w godz. 8:00 – 10:00 oraz na stronie: ojcowienastart.pl
Start wyścigu: godz. 11:00.
Start i meta:  skrzyżowanie ulic Świebodzińskiej i  Maciejowickiej
Trasa: 7,5 km ścieżkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego
Opłata startowa: 10 zł od całej rodziny, płatna przed startem
Uwaga dla wszystkich zawodników: wymagany kask
Na miejscu: piknik rodzinny i mała gastronomia (teren Szkoły „Żagle” ul. Pożaryskiego 28, wejście od strony ul. Żegańskiej)

Więc… wszyscy ojcowie na start!

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj