„Ojcowie na start” – zapraszamy do Międzylesia

„Ojcowie na start” – to wezwanie jest także nazwą czwartej jesiennej edycji rodzinnego wyścigu rowerowego. Szkoła „Żagle” Stowarzyszenia „Sternik” zaprasza do udziału w sobotę 26 września w Międzylesiu na ternie dzielnicy Warszawa-Wawer. Poza wyścigiem dla drużyn: ojciec-dziecko, organizatorzy przewidzieli wiele wydarzeń towarzyszących, więc będzie to świetna okazja do spędzenia rodzinnej niedzieli!

LOGO - ONS

Trasa wyścigu została wytyczona ścieżkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Zasady są proste. Drużyna musi składać się z co najmniej dwóch osób – ojca i dziecka lub dzieci. Czas przejazdu liczony jest od momentu startu wyścigu do zgłoszenia się na mecie wszystkich członków drużyny. Wynik drużyny to czas dojazdu na metę ostatniego z jej członków. W zależności od roku urodzenia najmłodszego uczestnika drużyna będzie kwalifikowana w jednej z kategorii:

  • kategoria I –  2008 i młodsze
  • kategoria II – od 2006 do 2007
  • kategoria III – od 2004 do 2005
  • open – 2003 i starsze.

Wyścig „Ojcowie na start” rozpocznie się o godz. 11:00 i trwać będzie do godzin popołudniowych. Miejsce startu oraz mety usytuowane jest na polanie przy skrzyżowaniu ulic Świebodzińskiej i Maciejowickiej. Poprzednie edycje wyścigu organizowane jesienią i wiosną cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, co przełożyło się na liczbę kilkuset startujących rowerzystów.

Wydarzenie będzie miało charakter pikniku rodzinnego – przewidujemy dodatkowe atrakcje, tak by całe rodziny mogły kibicować startującym.  Po zakończeniu części sportowej przewidywany jest panel dyskusyjny na terenie Szkoły „Żagle” przy ul. Pożaryskiego 28, podczas którego będziemy rozmawiać o wyzwaniach ojcostwa, wychowaniu, a także roli ojca w rodzinie.

Rejestracja odbywa się poprzez stronę internetową: http://ojcowienastart.pl/zarejestruj-sie. Opłata wynosi 10,00 zł od drużyny (do dnia 21.09.2015). W przypadku rejestracji w dniu wyścigu opłata wyniesie 20,00 zł. Biuro zawodów będzie czynne od godz. 8:00 do 10:00. Pierwsza grupa zawodników wystartuje o godzinie 11:00.

Informacje organizacyjne:
Miejsce: Warszawa Międzylesie, dzielnica Wawer
Rejestracja: w dniu wyścigu w godz. 8:00 – 10:00 oraz na stronie: ojcowienastart.pl
Start wyścigu: godz. 11:00.
Start i meta:  skrzyżowanie ulic Świebodzińskiej i  Maciejowickiej
Trasa: 7,5 km ścieżkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego
Opłata startowa: 10 zł od całej rodziny, płatna przed startem
Uwaga dla wszystkich zawodników: wymagany kask
Na miejscu: piknik rodzinny i mała gastronomia (teren Szkoły „Żagle” ul. Pożaryskiego 28, wejście od strony ul. Żegańskiej)

Więc… wszyscy ojcowie na start!

Może Ci się też spodobać

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.