Wygraj rower i ruszaj na Szlak Żelaznej Kurtyny

Każdy fan dwóch kółek lubi pewnie rywalizację: czy to z innymi na rowerowej trasie, czy to z samym sobą, próbując osiągać coraz lepsze wyniki albo docierać do coraz odleglejszych miejsc. Jeszcze do końca wakacji można się też sprawdzić w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na temat rowerowego Szlaku Żelaznej Kurtyny i sieci EuroVelo. To rywalizacja o tyle bardziej emocjonująca, że uczestnicy mają szansę wygrać jeden z dwóch rowerów turystycznych.

Szlak Żelaznej Kurtyny – nazwa brzmi nieco złowieszczo… To dlatego, że jego idea i przebieg nawiązują do symbolicznej linii wieloletniego podziału Europy: na część zachodnią oraz tę naszą, znajdującą pod dominacją Związku Radzieckiego. Choć było to niewątpliwie bardzo negatywne doświadczenie w historii kontynentu, szczególnie dla społeczeństw po wschodniej stronie kurtyny, to dziś, dzięki Szlakowi, może się ono kojarzyć raczej z aktywnością i pozytywnymi emocjami turystyki rowerowej.

Szlak Żelaznej Kurtyny jest jednym z kilkunastu w ogólnoeuropejskiej sieci EuroVelo (www.eurovelo.com/en), przebiega również w Polsce – przez województwa pomorskie i zachodniopomorskie. Przemierzając go rowerem, można poznać niezwykłe zakątki, dotrzeć do zaskakujących osobliwości przyrody i odkryć miejsca wręcz egzotyczne. Warto więc wykorzystać pozostałe do końca wakacji dni i wyruszyć na Szlak, ale również wziąć udział w poświęconym mu konkursie, przygotowanym przez Polską Organizację Turystyczną. Do wygrania są dwa rowery turystyczne, będzie więc okazja poznać nowe miejsca – na nowym sprzęcie 🙂

Eurovelo_5

Zasady konkursu są proste: wystarczy rozwiązać złożony z 15 pytań quiz o Szlaku Żelaznej Kurtyny i całej sieci EuroVelo. Skąd zdobyć wiadomości na ich temat? Na profilu Polskiej Organizacji Turystycznej na Facebook pomiędzy 31 lipca a 10 sierpnia zamieszczane były posty z linkami do artykułów o Szlaku i EuroVelo. W każdym z nich zawarte są wiadomości przydatne, by prawidłowo odpowiedzieć na konkursowe pytania. O wyniku uczestnika decyduje liczba poprawnych odpowiedzi oraz równocześnie czas rozwiązywania quizu. Wyniki wszystkich uczestników zabawy pokazywane są w aktualizowanym na bieżąco rankingu. Co ważne, każdy z uczestników może podjąć trzy próby rozwiązania quizu i próbować poprawiać swoje wcześniejsze wyniki. Do ostatecznej klasyfikacji brany jest zawsze najlepszy z wyników, jaki uzyskał w trakcie trzech prób.

Dla dwóch liderów rywalizacji, czyli tych którzy w jak najkrótszym czasie udzielili quizie najwięcej prawidłowych odpowiedzi, Polska Organizacja Turystyczna przewidziała nagrody główne – dwa rowery turystyczne. Natomiast ci, którzy uplasowali się na kolejnych 250 miejscach rankingu, otrzymają opaski odblaskowe, zwiększające widzialność rowerzystów po zmroku, a tym samym ich bezpieczeństwo.
Quiz można rozwiązywać do 31 sierpnia 2015r.

WAŻNE LINKI:

Bezpośredni link do aplikacji quizu
Regulamin konkursu (na dole artykułu)
Profil Polskiej Organizacji Turystycznej na Facebook

Może Ci się też spodobać

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.