W jakich butach jeżdżą kolarze CCC Sprandi Polkowice?

Jakiś czas temu mieliśmy okazję uczestniczyć w prezentacji polskiej ekipy Pro-Continental CCC Sprandi Polkowice (relację znajdziecie tutaj). Podczas wydarzenia była też okazja, by bliżej przyjrzeć się jakiego sprzętu używają zawodowi kolarze, z jakich korzystają rowerów, strojów, akcesoriów i… butów, bo to na nich dziś się skupiamy.

W sezonie 2016 kolarze polkowickiej grupy będą ścigali się w najwyższym modelu butów szosowych marki Sidi, czyli Sidi Wire Carbon. Jednak włoski producent przygotował dla ekipy zupełnie inną ich odsłonę w kolorystyce odpowiadającej pomarańczowym strojom zawodników.

Nie zmieni się technologia wykonania – buty wyposażono w karbonową podeszwę, bardzo lekką i zapewniającą odpowiednią wentylację stopy. Dzięki specjalnemu systemowi, wlot powietrza do buta może być otwierany lub zamykany, zależnie od warunków pogodowych. Przy tworzeniu podeszwy kierowano się uzyskaniem jak największej sztywności przy jak najmniejszym wpływie na krążenie w stopie, aby uzyskać możliwie wysoki transfer mocy na pedały. Zapięcia umożliwiają maksymalne dopasowanie buta do stopy. To szczegóły, które w przypadku kolarstwa na takim poziomie, mają ogromne znaczenie.

I010613-04_IMG_9089

 

VENT2012

Jak tłumaczy zarządzający firmą Sidi Sport Dino Signori, wybór tego akurat zespołu do współpracy nie był przypadkowy: Ekipa CCC Sprandi Polkowice ma wieloletnią tradycję, a w filozofii klubu jest łączenie doświadczonych, utytułowanych zawodników z młodymi, utalentowanymi kolarzami. Są też takie nazwiska jak Sylwester Szmyd czy Maciej Paterski, którzy jeździli już wcześniej w Sidi i z którymi zawsze utrzymywaliśmy dobre relacje.

W ostatnich kilku sezonach polskie kolarstwo niesamowicie się rozwija i kreuje kolejnych mistrzów. Pokazuje także, że zdarzają się tak utalentowani kolarze, mogący walczyć zarówno w klasykach, jak i wielkich tourach. Przykładem jest Michał Kwiatkowski, mistrz świata z 2014, który także był jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników ścigających się w butach Sidi. Dla nas, także z biznesowego punktu widzenia, Polska staje się coraz ciekawszym rynkiem. Dlatego mamy nadzieję, że współpraca z ekipą CCC Sprandi Polkowice przyniesie sukcesy obu stronom. – podsumowuje Dino Signori.

W tym sezonie ekipa wystartuje w takich wyścigach jak Mediolan-Sanremo, Tirreno-Adriatico czy Strade Bianche, a także w Tour de Pologne.

I010612-03_IMG_8918

I010611-02_IMG_9263-Edit

Zdjęcia i wypowiedzi: Sidi Sport

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.