Unikaty na kółkach – współpraca artystów z markami rowerowymi

Współpraca uznanych marek rowerowych oraz kreatywnych ilustratorów i projektantów zwykle daje naprawdę „smakowite” efekty, czego dowodem było choćby powołanie do życia duetu Boicut x VANMOOF (oraz współpraca tego samego artysty i Fixdich Bike Boutique) czy inicjatywa Martone Cycling, która do współpracy zaprosiła kilku artystów, oddając w ich ręce rowery jako „płótna” (tutaj – przyp.). Dziś postanowiłam podzielić się z Wami kolejną porcją takich ręcznie malowanych perełek. W końcu każdy kolejny projekt tego typu zaskakuje zupełnie nowym podejściem do tematu – i o to chodzi!

Tomski & Polanski x Festka

Połączenie sił czeskich projektantów i ilustratorów z tamtejszym producentem rowerów zaowocowało jedyną w swoim rodzaju karbonową pięknością, jaką jest Festka Zero. Ilustracje nawiązujące do zdobień na rowerze posłużyły również potem do przygotowania nadruków na ubrania kolarskie, wyprodukowane przez markę High Voltage. Polecam przyjrzeć się dokładniej obu projektom tutaj.

festka_zero

tomski_polanski2

tomski_polanski1

tomski_polanski4

Spoon Customs x Sam Dunn

Marka Spoon Customs dostarczyła ręcznie wykonaną ramę. Sam Dunn (Londyn) sprawił, że rama nabrała niepowtarzalnego charakteru, a w całości maczała jeszcze palce ekipa Cole Coatings Workshop, która nałożyła bazę do malowania i pokryła lakierem gotową pracę. Pełna dokumentacja foto tutaj.

sam_dunn4

sam_dunn1

sam_dunn2

sam_dunn3

 

Swanski x Dwa Osiem x Cinelli

Warszawski dystrybutor marki Cinelli czyli Dwa Osiem podjął współpracę ze stołecznym artystą, Pawłem Swanskim w projekcie, którego efekty możecie podziwiać na poniższym filmie. Oprócz wyjątkowych walorów estetycznych rower ma jeszcze jedną niewątpliwą zaletę – waży tylko 6,47 kilogramów.

 

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

7 komentarzy

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj