[TEST] Buty Sidi Ergo 4 & Sidi MTB Dragon 4

W tym roku zmieniłam markę swoich butów kolarskich na SIDI. Wcześniej miałam możliwość jeżdżenia w butach dwóch różnych firm. Szczerze mówiąc, to nie spodziewałam się jakichś większych różnic poza wyglądem butów. I tu się myliłam.

Do dyspozycji mam szosowy model Ergo 4 Carbon Composite oraz model przygotowany dla kolarzy górskich – MTB Dragon 4 SRS Carbon Composite. Obie pary wybrałam w kolorystyce żółto-czarnej.

sidi_2

sidi_1

sidi_3

Pierwszą rzeczą, na którą zwróciłam uwagę jest sposób w jaki wymodelowano tylną część buta. Pięta jest dobrze trzymana, dzięki czemu nawet podczas biegania w tych butach (w MTB czasem się to zdarza…), pięta w ogóle się nie wysuwa. To naprawdę duży plus, bo do tej pory byłam przyzwyczajona do konieczności kontrolowania stopy podczas podbiegania. Dodatkowo po zewnętrznej stronie buta jest możliwość ustawienia trzymania pięty tak, żeby indywidualnie każdemu pasowało. To system, którego do tej pory nie widziałam w butach innych marek.

Kolejną przydatną rzeczą są mocno regulowane zapięcia. Najbliżej palców jest rzep, który dodatkowo ma plastikowy element z wypustkami uniemożliwiającymi przesunięcie się rzepa. Dwie kolejne klamry to już pokrętełka na linki. Na pewno trochę więcej czasu zajmuje zapięcie butów, ale codziennie można idealnie je dopiąć, niezależnie od tego czy akurat mamy grubszą skarpetkę czy też po prostu jest gorąco i stopa jest trochę opuchnięta.

Idąc dalej trafiamy na język buta. Ten każdy może sobie ponacinać (są do tego przygotowane ślady – wycięte w środku, które wystarczy tylko lekko naciąć), tak, aby język dobrze się trzymał, ale nie uwierał.

sidi_4

Obydwa modele – zarówno do MTB, jak i szosowy – są bardzo wygodne. Stopa jest dobrze trzymana, ale nie jest to w żaden sposób dyskomfortowe. Do tej pory testowałam buty w temperaturach od -5 do 20 stopni i nie mam zastrzeżeń – nie doskwierał mi chłód, a przy wyższych temperaturach wentylacja była bardzo dobra.

Podsumowując mój test, muszę przyznać, że SIDI przygotowało świetne buty. Kilka systemów regulacji pozawala idealnie dopasować but do stopy użytkownika. Do tego fajny wygląd i różne opcje kolorystyczne do wyboru. Tylko zachęcają do założenia i ostrej jazdy! 

sidi_9 sidi_8 sidi_7 sidi_6

Test przygotowała: Paula Gorycka (AirBike Prolog Jabłonna)

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj