Pancerze, skrytki i oświetlenie LED – nowoczesne plecaki dla rowerzystów

Po innowacjach związanych z kierownicami rowerowymi czas na nowatorskie rozwiązania dotyczące rowerowych plecaków i toreb. Dzięki kreatywnym projektantom powstają przedmioty nie tylko lekkie, wygodne, wodoodporne czy estetyczne, ale również wyposażone w dodatkowe, praktyczne funkcje i posiadające nietuzinkową formę. Poniżej – trzy przykłady projektów, które stanowią ciekawe propozycje na codzienne miejskie wyprawy.

Baggizmo – dyskretnie, poręcznie, stylowo

Baggizmo to niewielka torba, mieszcząca zaskakująco sporo rzeczy. Wszystko dzięki dużej liczbie praktycznych, zapinanych kieszonek, z których w każdej chwili można łatwo i szybko wyciągnąć potrzebny przedmiot, bez ściągania torby z pleców czy mozolnego „przekopywania” jej zasobów. Tekstylna wersja torby wykonana jest z materiału Schoeller®-Dynatec, impregnowanego, odpornego na ścieranie, uszkodzenie w razie upadku i zatrzymującego promienie UV. Producenci deklarują, że materiał jest zarazem odporny i miły w dotyku, a założeniem projektu jest to, by nadawał się do „zadań specjalnych”, a przy tym miał atrakcyjny, stylowy wygląd.

Projekt przekonał potencjalnych nabywców i odbiorców kampanii na Kickstarterze, która zakończyła się powodzeniem. Więcej informacji i zdjęć – tutaj.

aae99e33123375.56a0a263a69dd

b0fd8333123375.56a0aafd998ed

 

d0c02b33123375.56a0aafd98278

Blackpack – opancerzony ekwipunek

Futurystyczna forma, inspirowana skorupą żółwia to twardy, odporny na działanie wody pancerz, wodoodporne zamki i wewnętrzne podświetlenie reagujące na otwarcie plecaka, dzięki czemu łatwiej odnaleźć znajdującą się w nim rzecz. Również w części zewnętrznej znajduje się światło – sygnalizujące kierunek jazdy i oświetlające rowerzystę poruszającego się w ciemności.

Projekt jest w fazie koncepcji, ale niewątpliwie stanowi ciekawą propozycję nie tylko dla rowerzystów. Całą prezentację można zobaczyć na stronie autora czyli tutaj.

247df122026795.5630b765aa9fc

92c2b722026795.5630b765a0a2c

9cbb1222026795.5630b741bd202

SEIL Bag – sygnalizacja świetlna w ruchu

O ile w przypadku plecaka Blackpack minimalistyczne oświetlenie zewnętrzne jest jedną z cech projektu, o tyle w propozycji SEIL Bag z koreańskiego studia Leemyungsu Design Lab stanowi ono praktycznie główny i najbardziej charakterystyczny atut. System sygnałów emitowanych za pomocą oświetlenia LED jest tu bardziej rozbudowany, a dołączona do projektu aplikacja pozwala na „narysowanie” własnego symbolu, który wyświetli się na plecaku. Podczas jazdy rowerzysta może aktywować wybrany sygnał za pomocą zamontowanego na kierownicy bezprzewodowego kontrolera.

Podobnie jak Baggizmo, SEIL Bag pojawił się na Kickstarterze, w ramach kampanii nie udało się jednak zebrać oczekiwanej kwoty, autor projektu, Lee Myung Su, nie poprzestał jednak na tym działaniu – wraz z przyjaciółmi z branży mediów i IT powołali organizację i planują wprowadzić produkt do masowej sprzedaży przy wykorzystaniu koreańskiego kapitału podwyższonego ryzyka. W tym czasie projekt jest modernizowany (więcej – tutaj).

seil-LED-signal-backpack-for-bicycle-riders-02

seil-LED-signal-backpack-for-bicycle-riders-08

 

 

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

2 komentarze

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj