Zoom na detal, cz. III: zębatki i spółka

Po dłuższej przerwie czas na kolejnego posta z serii Zoom na detal. Tym razem czas na ozdobne elementy przy i na łańcuchu, a konkretnie – osłony i zębatki. Te niepozorne elementy mogą być prawdziwą „wisienką na torcie”. Poniżej – rower marki Alleluia z lat 50. (więcej zdjęć – tutaj). W starszych modelach  wykazywano się niemałą dbałością o tego typu detale, czego przykładem może być również ta osłona marki Hermes.

Chain_guard

Poniżej – bardziej współczesne przykłady od Poka Cycle (aktualnie pod szyldem Carl & Rose):

floral-on-bicycle-540x537

keesmatt-3-web

Detroit Bicycle Company to połączenie tego, co dobre w starych rowerach ze współczesnym miejskim stylem i kaligrafią nawiązującą do graffiti. Nie tylko ten szczegół przykuwa wzrok w tym modelu – warto przyjrzeć się całemu rowerowi. Można to zrobić tutaj.

IMG_6108

A tu – coś dla wielbicieli i wielbicielek kocich elementów, od Bespoke Chainrings. Zdecydowanie warta uwagi jest również kolekcja zabytkowych zębatek, którymi dysponuje właściciel marki. Więcej zdjęć można znaleźć tutaj – i zdecydowanie polecam przeglądać je gdy trafi się więcej wolnego czasu. 😉

cats

A na koniec – charakterystyczna osłona na łańcuch z aktualnej kolekcij Viva Bikes:

viva_papa

Nie bez powodu hasłem przewodnim marki  Bespoke Chainrings jest „Biżuteria dla Twojego roweru”. Wśród korb, osłon i zębatek, zwłaszcza zabytkowych, nie brakuje prawdziwych perełek. Choć nie są łatwo dostępne (a może właśnie dlatego!), patrzy się na nie z prawdziwą przyjemnością.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

6 komentarzy

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj