Wilk-mechanik, warsztaty i zdobione dzwonki

Na Blogu Rowerowym opisuję ciekawe projekty rozmaitych twórców, wynalazców i projektantów, pokazuję to, co mnie inspiruje i co uważam za godne uwagi. Sama również mam przyjemność brać udział w różnego rodzaju rowerowych inicjatywach, stawać się częścią akcji lub je współorganizować – jak choćby wspomniane tu warsztaty i prezentacja w ramach Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT of STH w BWA Wrocław czy w te BWA Jelenia Góra, prowadzone wspólnie z Piotrem Węcławskim z Centrum Rowerowego Lidberg (o których z kolei wspominałam tutaj). W ostatnim czasie również zebrało się kilka nowin, które postanowiłam zebrać w jednym poście, by podzielić się nimi z Wami.

Wilk Gerwazy i wiewiórka Lusia zapraszają na rowery!

Piotr z CR Lidberg nadal z powodzeniem kontynuuje swoje edukacyjno-rowerowe zajęcia, ucząc maluchy reperowania dętek, rozpoznawania znaków drogowych, edukując w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Wspólnie stworzyliśmy rowerową kolorowankę, której był pomysłodawcą. Książeczka bawi i uczy (oprócz rowerowej edukacji jest tu też miejsce na naukę czytania). Jej bohaterowie, wraz z innymi elementami wyrysowanymi przeze mnie, na stałe zagościli w warsztatowym repertuarze pojawiając się na fartuszkach, planszach i zakładkach do książek. Informacje i zdjęcia z warsztatów z cyklu „Lidberg dzieciom” można znaleźć na profilu marki Lidberg, a więcej zdjęć samej kolorowanki – tutaj.

 

lidberg_kolorowanka

 

DISCOUNT WEDDING DRESSES

rowerowo_lidberg3

lidberg2

 

Dwa koła i moc wyobraźni w Bośni i Hercegowinie

Kolejna akcja, w której będę uczestniczyć w najbliższym czasie, to festiwal street artu w Mostarze. Gdy zostałam zaproszona do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, postanowiłam zaproponować coś w swoim stylu czyli połączenie sztuki z tematyką rowerową. W ramach festiwalu organizuję kreatywny warsztat rowerowy na Dzień Dziecka (kolejny z cyklu „Dwa koła i moc wyobraźni”, jak zawsze wzbogacony o inne, nowe elementy), w trakcie mojego pobytu w mieście ze słynnym mostem powstanie też malowidło o tematyce rowerowej. Jeśli ktoś z Was przypadkiem planuje na przełomie maja i czerwca wyprawę do Bośni i Hercegowiny (albo do Chorwacji – też po drodze), zapraszam do zawitania na miejsce, do młodzieżowego centrum OKC Abrašević i na ulice Mostaru, gdzie powstawać będą kolejne murale tworzone przez uczestników festiwalu.

Więcej aktualności dotyczących całej akcji – tutaj (oprócz informacji w języku bośniackim są tu także filmy i program działań).

mostar_streetart

 

A na deser – rowerowe dzwonki

W międzyczasie pracowałam również nad nową serią ręcznie zdobionych dzwonków. Pierwsza powstała trochę eksperymentalnie, potem dzwonki znalazły się w książce Two Wheels poświęconej rowerowemu designowi, a po jakimś czasie dostawałam wiadomości z zapytaniami o kolejne. Postanowiłam więc wznowić tworzenie dzwonków na zamówienie i przy okazji wyrysować nową serię. Całość dostępna jest tutaj.

bike_bells_magic_suitcase

cats_rysio_kwadrat

A kiedy nie maluję i nie projektuję (i nie piszę postów na Bloga Rowerowego ;))? Oczywiście, wsiadam na rower. 🙂 O akcji w Mostarze niebawem opowiem więcej, zachęcam więc do śledzenia aktualności i, tradycyjnie, do dzielenia się spostrzeżeniami.

 

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj