Zapowiedź Iceland Expedition – rowerem po Islandii

Ponownie ruszam w trasę! Tym razem zdecydowałem się wybrać do krainy lodu i ognia – na Islandię. Wyprawa rusza 25 maja, powrót planuję na 12 czerwca 2016.

ball dresses nz

Wyprawa rowerowa po Islandii to 17 dni przygód i ponad 2200 kilometrów do przejechania rowerem dookoła wyspy. Jednym z celów głównych wyprawy jest wejście piesze na najwyższy szczyt Islandii – Hvannadalshnúkur. Wulkan ten wznosi się na wysokość 2119 m n.p.m. i należy do Korony Europy. Wejście zaczyna się z wysokości zaledwie 30 m n.p.m., do przejścia jest ponad 12 kilometrów w górę i tyle samo z powrotem.

Pozostałe cele podróży to między innymi najwyższe drogi Islandii przekraczające 1000 m n.p.m., przejazd przez tamtejszy powulkaniczny interior oraz runda dookoła wyspy drogą nr 1. Planowany dystans dzienny to około 120-150 km. Z racji tego, że Islandia leży tuż pod kołem biegunowym, aktualnie jest na niej jasno praktycznie całą dobę. Dzięki temu można być w ruchu nawet kilkanaście godzin, a jedynymi ograniczeniami są zmęczenie, sen oraz pogoda. Na trasie znajdzie się wiele popularnych atrakcji jak wysokie wodospady, ogromne lodowce, gejzery i wulkany.

13282648_1158806170820258_1207614117_o

Mam nadzieję po chłodnej nocy rozgrzać się w gorących wodach termalnych oraz spróbować tradycyjnego produktu mleczarskiego – serka Skyr. Spróbuję także zrobić zdjęcie symbolu Islandii jakim jest mały, kolorowy ptak Maskonur. Jubileusz 10 lat moich wypraw zbiegł się w tym roku z odwiedzeniem ostatniego europejskiego kraju (poza Rosją). Niemal każde z nich udało mi się zjechać rowerem. Ponadto, Islandia będzie 55-tym odwiedzonym przeze mnie krajem. Jeśli wejście na najwyższy szczyt wyspy będzie udane, zdobędę 37-my szczyt do Korony Europy.

Wyprawa organizowana jest ze środków własnych i jak zawsze możliwie najmniejszym nakładem finansowym. Najdroższą częścią wyjazdu jest przelot na Islandię. Spanie pomimo niewysokich temperatur na Islandii planuję głównie w namiocie. Prowiant na znaczną część trasy zabieram ze sobą z Polski.

13288117_1158806160820259_408401846_o

Zapraszam do odwiedzenia strony wyprawy – www.Islandia.DamianDrobyk.pl, na której znajdują się poszczególne cele, opis przygotowań i trasa wyprawy. W miarę możliwości bezpośrednio z trasy na facebookowym profilu Damian na Wyprawie udostępniał będę najnowsze zdjęcia i newsy.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj