„Pomarańczowi” w butach kolarskich SIDI

W sezonie 2017 grupa CCC Sprandi Polkowice kontynuować będzie współpracę w firmą SIDI, producentem najwyższej jakości butów kolarskich.

Zawodnicy polkowickiego zespołu ścigać się będą w modelu z najwyższe półki – Wire Carbon Air. – Miałem okazję jeździć w nich także w zeszłym roku i muszę powiedzieć, że idealnie pasują do mojej stopy – mówi Jan Hirt, jeden z czołowych zawodników ekipy, zwycięzca zeszłorocznego Tour of Austria. – Są niezwykle wygodne zarówno podczas wyścigów, jak i długich treningów.  Do tego są bardzo lekkie, dzięki czemu mogę osiągać większe prędkości przy tym samym wysiłku.

CCC792

Wtóruje mu Maciej Paterski, zwycięzca etapu Volta a Catalunya z 2015 roku, triumfator klasyfikacji generalnej Tour of Norway z 2014 i Tour of Croatia z 2015 roku. – W butach SIDI ścigam się przez większość kariery i trudno znaleźć na rynku obuwie, które byłoby tak wygodne i tak dobrze leżało na stopie.

Michał Paluta, dwukrotny mistrz Polski w kategorii U23, korzysta z dwóch modeli SIDI – Sidi Wire przez cały sezon szosowy i okres przygotowawczy, a także butów Sidi Dragon4 w okresie roztrenowania, gdy korzysta z roweru MTB bądź przełajowego.

CCC846

Buty SIDI są najlepszymi butami z jakich korzystałem od początku swojej przygody z kolarstwem. Trwa ona 11 lat i w tym czasie na moich nogach znajdowały się modele prawie wszystkich marek – mówi Michał Paluta. Bardzo cenię sobie sztywność buta, co jest największą zaletę dla zawodowego kolarza, a także świetne dopasowanie do stopy poprzez rodzaj zapięcia jaki jest tam zastosowany, czyli żyłki.

Produkty SIDI są dla mnie także numerem jeden pod względem designu. Gdyby nie karbonowa podeszwa oraz progi do pedałów, chętnie używałbym kilku par do chodzenia na co dzień.  

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj