Pracowite tygodnie kolarzy DSR AUTHOR

 

Sporo działo się przez ostatnie dni  w obozie zawodników z Wałbrzycha. Założone plany związane ze startami nieco się zmieniły, jednak kolarze DSR AUTHOR nie mogli narzekać na brak startów. Ale od początku. W związku z testami gimnazjalnymi z którymi miał się zmierzyć Michał Nowak, postanowiliśmy zrezygnować ze startu w Pucharze Polski w Grudziądzu. Za miast dalekiej wyprawy, do województwa kujawsko-pomorskiego, postanowiliśmy wystartować na swoim podwórku, a dokładniej w Podgórzynie. Pierwszego dnia odbyła się jazda indywidualna na czas a drugiego dnia kryterium uliczne. W sumie w ciągu dwóch dni zawodnicy LKKS GÓRNIK WAŁBRZYCH DSR AUTHOR 12 razy stawali na podium. Najbardziej cieszą sukcesy naszych najmłodszych podopiecznych którzy z wyścigu na wyścig coraz bardziej się  rozkręcają.

W czasie gdy część zawodników startowała w kryterium w Podgórzynie, dwójka juniorów i junior młodszy a więc : Przewięda, Skibiński i Nowak pojechali na wyścig ze startu wspólnego do Chrząstowic. I tu też dali o sobie znać. Michał Nowak zajął 5 miejsce, natomiast Paweł Przewięda po długim pościgu musiał zadowolić 9 miejscem.

Od czwartku Krzysztof Skibiński w raz z kolegami z Sobótki startował w 5 etapowym międzynarodowym wyścigu w Grudziądzu. Miał on okazję zmierzyć się z zawodnikami z całej Europy i nie tylko bo na starcie stanęły  też ekipy z Izraela czy Kazachstanu. Niestety nie sprostał  on trudom wyścigu i na drugim etapie nie zmieścił się w limicie czasowym. Jednak ten start był dla Krzyśka kolejną okazją do nowych doświadczeń, które miejmy nadzieję będą owocowały w dalszej części sezonu.

1 maja  klubowe samochody po raz kolejny rozjechały się w różne części Polski. Michał Nowak stanął na starcie 4 etapowego wyścigu po ziemi kluczborskiej i oleskiej, natomiast reszta ścigała się w kryterium ulicznym w Miliczu. Nasz jedyny w tym roku junior młodszy miał okazję skonfrontować swoje możliwości z zawodnikami z Ukrainy, Litwy, Białorusi, Czech. Może i miejsca na etapach nie zadowalają, jednak Michał może potraktować wyścig jako dobrą lekcję przed zbliżającą się eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Gostyniu. (Warto nadmienić że w tym roku organizatorem OOM jest nasz klub).

Milcz natomiast przywitał zawodników dość dużą frekwencją, a ważną informacją jest to że nie było na wyścigu rozgrywanych osobnych wyścigów dla kobiet, dlatego też dziewczęta zgodnie z przepisami startowały z chłopcami, ale w kategorii niższej. Trzeba przyznać że w rywalizacji z płcią przeciwną radziły sobie jak równy z równym. Drugie miejsce w kategorii juniorów wywalczył Paweł Przewięda.

A co przed nami?? W dalszym ciągu nie zwalniamy tępa.7 maja, Przewięda jako reprezentant Polski startuje w pucharze narodów (dawny puchar świata) w juniorowskiej odsłonie Wyścigu Pokoju w Czechach. 8 maja dziewczęta startują w kryterium ulicznym
rozgrywanym przy rozpoczynającym się wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich. W najbliższy piątek a więc 9 maja juniorzy i juniorki wyjeżdżają na Puchar Polski do Gostynia. Natomiast 10 maja młodziczki zmierzą się w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Makroregionu w konkurencji, mtb które w tym roku odbędą się w Zielonej Górze.

Wyniki Czasówka Sudecka:

Młodziczki:                                Junior Młodszy:              Juniorki:                                   
Bartków Nikola 3 m                              Nowak Michał 2 m               Pawłowska Katarzyna 1 m
Węgrzynowska Wiktoria 4 m                                                                 Lasota Monika 2 m
Rynia Kinga 10 m

Junior:                                     Elita Kobiet:

Skibiński Krzysztof 1 m                  Piotrowska Karolina 4 m
Gorzawski Kamil 6 m
Polkowski Bartłomiej 18 m
Wyniki kryterium Podgórzyn: 

Młodziczki:                                Żakini                              Juniorki:                    
Bartków Nikola 3 m                    Kowalska Julia 1 m           Lasota Monika 1 m
Węgrzynowska Wiktoria 9 m                                              Pawłowska Katarzyna 2 m
Rynia Kinga 10 m

Junior:                                      Żak:                                   Dzieci 9-10 lat:                                
Gorzawski Kamil 7 m                         Woźniak Karol 2 m                 Dunicz Paweł 2 m
Dmytrasz Michał 5 m

Elita kobiet:

Piotrowska Karolina 3 m

Wyniki Chrząstowice:

Junior:                                 Junior Młodszy:
Przewięda Paweł 9 m                   Nowak Michał 5 m

Wyniki kryterium Milicz: (miejsca open w kat. żak chłopcy)

Młodziczki:                                                               Żakini:               

Bartków Nikola 8 m                                                                       Kowalska Julia 38 m
Węgrzynowska Wiktoria 10 m
Rynia Kinga 25 m

Junior:
Przewięda Paweł 2 m
Polkowski Bartłomiej 14 m

 

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

http://lkksgornik.pl/?page_id=162

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj