Wyposażenie serwisu rowerowego w JBG-2 MTB Team

Współpracując z firma Velo od tego sezon w ręce naszego mechanika oraz zawodników grupy JBG-2 trafiły narzędzia i akcesoria znanego producenta ze Stanów Zjednoczonych. Warsztat, bus oraz skrzynia wyjazdowa obfituje w kolory niebiesko – czarne z rozpoznawalnym logo Park Tool.

Połowa sezonu zdecydowanie za nami. Zostały jeszcze dwa miesiące ścigania, a od stycznia gdy rozpoczynał się nasz sezon rowery wiele przeżyły i spędziły wiele godzin na stojaku serwisowym. Pogoda nie rozpieszczała – rower bez kilogramów błota to w tym sezonie rzadkość. Stabilny stojak jest podstawą zarówno w warsztacie, jak i przy myciu myjką ciśnieniową. Stanowisko myjące obowiązkowo wyposażone w różne szczotki oraz maszynkę do czyszczenia łańcucha. Po „kąpieli” rower wraca na stojak PT, tym razem w warsztacie.

Od wielu lat Park Tool słynie w branży mechaników i warsztatów rowerowych z ergonomii użytkowania oraz trwałości swoich narzędzi. Kilkunastoletnie scyzoryki, klucze używane praktycznie codziennie to nie rzadkość. Z naszej praktyki wiemy, że inwestycja w narzędzia z niebieskim logo pozwala zabezpieczyć mechanika na kilka lat intensywnego użytkowania.

Projektanci Park Toola biorą sobie do serca feedback z rynku. Katalog jest niezwykle obszerny. Możemy znaleźć tutaj narzędzia bardzo precyzyjne, dedykowane specjalistycznym operacjom jak np. wybijanie suportu typu pressfit lub też bardziej dostępne dla szerszego grona narzędzia typu uniwersalne scyzoryki czy w pełni wyposażone skrzynki narzędziowe. Rozrastająca się branża rowerowa dokłada coraz więcej nowych rozwiązań i technologii. W dzisiejszych czasach na warsztat może trafić „wylajtowana” delikatna szosa jak również w pełni zawieszony e-bike. Tak samo jest na teamowym stojaku Park Tool’a JBG-2. Gama sprzętowa zaczyna się od roweru szosowego, a kończy na fatbike’u. Aby podjąć się różnych tematów w zakresie naprawy roweru należy mieć cały wachlarz narzędzi.

Poniżej zdjęcia „praski”, która w tym roku była bardzo często użytkowana ze względu na częste opady podczas wyścigów. Łożysk w rowerze górskim jest naprawdę sporo… Niektóre wymagają precyzji, a nie siły i młotka. Wielu użytkowników rowerów nie zdaje sobie sprawy ile można stracić na źle toczącym się łożysku, które może być zniszczone przez środowisko pracy lub przez niewłaściwą wyminę. W kolarstwie zawodowym nie ma miejsca na dodatkowe waty na oporach toczenia.

Park Tool to narzędzia dla profesjonalistów i ludzi którzy mają świadomość jak dbać o sprzęt, aby był w pełni sprawni. Każdy rower wymaga konserwacji i serwisu, niezależnie czy zainwestowaliśmy w niego na starcie 2.000 czy 40.000 złotych. Oferta Park Tool jest bardzo szeroka i zarówno kolarz sporadycznie użytkujący podstawowe narzędzia, jak i profesjonalny mechanik znajdzie coś dla siebie. Warto zainwestować w jakość jaką gwarantuje firma zza wielkiej wody.

Tekst: Adrian Brzózka – JBG2 Professional MTB Team

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj