Rekin ponownie w natarciu!

To nie było zwykłe zwycięstwo, a prawdziwy manifestacja siły! Nie da się w inny sposób nazwać wyczynu Vincenzo Nibalego, który zwyciężył ostatnio podczas jednego z pięciu kolarskich monumentów a mianowicie Mediolan-Saremo 2018. Włoch samotnie zaatakował na podjeździe pod Poggio, aby po szaleńczym zjeździe uciec pogoni sprinterów i podnieść na mecie ręce w geście triumfu zwycięstwa.

To był długi dzień w siodełku. W tym roku trasa wynosiła 294 km, jednak po uwzględnieniu krótkiej rundy honorowej dystans wydłużył się do 308 km. Pogoda nie rozpieszczała tego dnia kolarzy. Od rana padał lekki deszcz a temperatura oscylowała niewiele powyżej zera. Dość szybko uformowała się niewielka ucieczka, która powoli przemierzała mokrą szosę. Wszyscy byli jednak pewni że odważni maruderzy zostaną pod koniec doścignięci, a wyścig jak co roku rozstrzygną podjazdy pod Cipressę i Poggio. Nibali czujnie przejechał pierwszy z finałowych podjazdów z faworytami, aby w połowie drugiego podjazdu przepuścić zdecydowany atak.  Nikt nie był w stanie wskoczyć mu na koło. Pod zjeździe z Poggio Włoch rozpoczął ostatnie kilometry z 12 sekundową przewagą. Swojego niewielkiego prowadzenia nie oddał już do samej mety, na której zameldował dosłownie kilka metrów przed zrezygnowanymi sprinterami.

Miło wspomnieć, że to wspaniałe zwycięstwo jest także niewielką zasługa marki Sidi, która wspiera Vincenzo Niballego od wielu lat. W tym roku jego drużyna Bahrain Merida ściga się w specjalnej edycji modelu Shot. Sam model Shot wielu różnych wersjach kolorystycznych dostępy jest w ofercie Sidi od zeszłego sezonu. Włoski producent nie tak dawno gościł popularnego „Rekina z Mesyny” w swojej siedzibie, gdzie miał okazję opowiedzieć o planach i startach na sezon 2018. Są one bardzo ambitne i miejmy nadzieje, że marka Sidi będzie mogła przysłużyć się jeszcze nie raz zwycięstwom Nibalego.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

napisz coś od siebie

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj