Vittoria Car Service na polskich wyścigach

Samochody serwisowe Vittoria przemierzają Polskę, by wspierać kolarzy podczas wyścigów. W ostatni weekend odwiedziły dwie imprezy dla kolarzy-amatorów: Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton w Leśnicy oraz Velo Toruń.

Jaka jest idea?

Zapewne kojarzycie podobne samochody z profesjonalnych wyścigów, takich jak np. Giro d’Italia. W wyścigach z kalendarza World Tour wozy neutralne mają za zadanie zastąpienie samochodów teamowych, kiedy te znajdują się w innym miejscu trasy (np. jadą za peletonem, kiedy w potrzebie jest kolarz jadący w ucieczce). Wtedy wóz neutralny zapewnia pomoc techniczną, a także jedzenie czy picie.

Podobna idea towarzyszy pojazdom Vittoria Car Service, zabezpieczającym wyścigi amatorskie na terenie Polski.

Startujesz w wyścigu obstawianym przez VCS?

Możesz skorzystać z pomocy w przypadku defektu na trasie – samochody są wyposażone w komplet narzędzi, zapasowe dętki, a także koła i rowery. Obsługa może także uzupełnić bidon w awaryjnej sytuacji. Tak było właśnie podczas ostatniej edycji Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton i podczas Velo Toruń. Warto wspomnieć, że w drugiej imprezie – organizowanej w Toruniu przez Michała Kwiatkowskiego, na starcie stanęło ponad 2000 amatorów kolarstwa.

 

W najbliższym czasie samochody Vittoria zabezpieczą imprezę dla amatorów Majka Days w Krynicy-Zdrój, a następnie Wyścig Szlakiem Walk Majora Hubala dla kolarzy zawodowych.

Jesteś organizatorem imprezy i chciałbyś zaprosić VCS? Zobacz tutaj.

Może Ci się też spodobać

Przed opublikowaniem komentarza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj.

1 komentarz

Dodaj komentarz.

Przed przesłaniem formularza prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną tutaj